Baigtas įgyvendinti „Babrungo upės slėnio estrados teritorijos ir jos prieigų bei jungčių su Plungės miesto centrine dalimi sutvarkymas“ projektas

Parašė: Plungės rajono savivaldybės administracijos inf. 2020-05-15

Plungės rajono savivaldybės administracija 2020 metų gegužės 18 dieną baigia įgyvendinti vieną labiausiai miestą ir rajoną reprezentuojančių projektų – „Babrungo upės slėnio estrados teritorijos ir jos prieigų bei jungčių su Plungės miesto centrine dalimi sutvarkymas“.
Projektui, įgyvendintam pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų Investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ įgyvendinimo priemonę Nr. 07.1.1-CPVA-R-905 „Miestų kompleksinė plėtra“, pagal finansavimo sutartį skirti 3 337 034 eurai, iš kurių 3 066 467 eurai – Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos, 270 571 euras – LR valstybės biudžeto lėšos.
2017 metų gruodžio 19 dieną buvo pasirašyta dvišalė projekto finansavimo sutartis tarp Plungės rajono savivaldybės administracijos ir viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros.
Savivaldybė prie projekto įgyvendinimo prisidėjo 270 571 eurą.
Siekiant centrinės miesto dalies sutvarkymo kompleksiškumo ir užbaigtumo, Savivaldybė taip pat investavo lėšų į teritorijos prie įėjimo į Civilinės metrikacijos skyriaus patalpas, Vytauto gatvės dalies prie Florijono paminklo ir autobusų sustojimo įvažos Vytauto gatvėje sutvarkymą.
Projekto įgyvendinimo metu centrinėje Plungės miesto dalyje sutvarkyti šie objektai: Babrungo upės slėnio estrados teritorija ir jos prieigos; Laisvės alėja. Sutvarkytos teritorijos plotas pagal įgyvendintą projektą – 5 000 kv. m.
Tvarkant teritoriją ir prieigas, prie Babrungo upės slėnio estrados buvo įrengta lauko estrada su ne mažiau kaip 600 vietų žiūrovams (amfiteatras) ir scenos aikštele, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, numatytos vietos lauko prekybai, atnaujinta J. Biliūno g. atkarpa nuo Vytauto g. iki Laisvės al. Nr. 7. Prie aikštelės numatyta vieta prekybos kioskeliui pastatyti, sutvarkytas Babrungo upės pietvakarinis krantas, įrengti pėsčiųjų takai, laiptai ir pandusai, apšvietimo infrastruktūra, žaliosios zonos, mažosios architektūros elementai, inžineriniai tinklai, vaizdo stebėjimo kameros. Prie amfiteatro įrengtos viešojo tualeto patalpos, pandusas, skirtas žmonėms su negalia patekti iš J. Biliūno gatvės į Babrungo slėnį ir amfiteatrą.
Slėnyje įrengti takai, apšvietimas, rekonstruota bevardė gatvė (projekto įgyvendinimo metu jai suteiktas V. Rutkevič g. pavadinimas).
Rekonstruojant Laisvės alėją atnaujinta važiuojamosios ir pėsčiųjų dalies danga, įrengti mažosios architektūros elementai, apšvietimo infrastruktūra, rekonstruoti laiptai, įrengtas pandusas, įrengti du fontanai, automobilių stovėjimo aikštelė, žaliosios zonos, vaizdo stebėjimo kameros.
Teritorijoje įrengti suoliukai, rodyklių-nuorodų ir dviračių stovai, šunų pririšimo stulpeliai, vėliavų stiebai, informaciniai stendai, gėlinės, pastatytos geriamojo vandens kolonėlės, saugaus eismo priemonės, teritorijos apšvietimas. Apšviestas Laisvės paminklas ir Florijono skulptūra, įrengtas apšviestas pandusas neįgaliesiems. Teritorijoje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.
Babrungo slėnio teritorijoje numatytos vietos lauko prekybai.
Rangos darbus vykdė jungtinės veiklos pagrindu veikiančios UAB „Irdaiva“ ir UAB „Plungės lagūna“.
Tikimasi, kad dėl sudarytų sąlygų įvairesnėms, prieinamoms ir aukštesnės kokybės viešosioms paslaugoms, dėl pagerėjusios gyvenamosios aplinkos kokybės kursis nauji verslai, bus pritraukta papildomų investicijų į Plungės miestą.
Užs. Nr. I-209

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas