„Dainuojancios bites“ suskrido i Narvaišius

Parašė:  2008-10-21

Spalio 17-osios vakara Šateikiu kulturos centro Narvaišiu filiale vyko 10-oji rajono vokaliniu ansambliu švente „Dainuojancios bites“.

Cia jau penktaji karta rinkosi dainininkai ir muzikantai iš Kuliu, Stalgenu, Šateikiu, Žemaiciu Kalvarijos, Glaudžiu. Pirma karta i šia švente susiruoše Prusaliu moteru ansamblis. O prieš dešimt metu tokiam dainu sajudžiui rajono miesteliuose ir kaimuose ikvepe ir savo pavyzdžiu paskatino Žlibinuose gyvenanti ir dirbanti muzikos mokytoja ir chorvede Stefa Stoniene. Tad pirmasis žmoniu, laisvalaikiu megstanciu dainuoti, susitikimas vyko Žlibinuose, po to – Kuliuose, vel Žlibinuose ir, rodos, ilgam rado vieta Narvaišiuose. Kasmet organizuojamas išradingos ir be galo energingos kulturos darbuotojos Danutes Šatkuvienes renginys turteja ansambliu ivairove, meniniu lygiu.
– Žiuriu i jus, prisimenu musu pirmuosius susitikimus ir džiaugiuosi, kad per dešimt metu smarkiai ugtelejome, – sake Danute šventes dalyviams.
Tikrai buvo kuo džiaugtis. Gražiai, skambiai po keleta lietuviu kompozitoriu sukurtu dainu padainavo Žemaiciu Kalvarijos kulturos centro moteru ansamblis, liaudies dainu – Šateikiu folkloro ansamblis „Šateikee“, vadovaujami Kristinos Kondratavicienes, Laimos Domarkienes. Kuliškiai su muzikos mokytoja Giedrute Idzeliene pradžiugino retro vaizdeliu – 
romansais su pavaidinimu apie didele meile. Linksma nuotaika ir darniu dainavimu neatsiliko ir Stalgenu, Glaudžiu, Prusaliu moteru ansambliai, Narvaišiu moksleiviai, parengti vadoviu Algimantos Motužienes, Aldonos Smagurienes, mokytojos Elenos Stalmokienes.
Gali kilti klausimas – negi vyrai nebedainuoja? Dainavo ir šateikiškiai, kuliškiai vyrai ir narvaišiškiai vaikinai, o iš Staneliu atvyko, anot paciu, vien „bitinai“ – šauni vyriška kaimo kapela, kuri taip nuotaikingai grojo, jog galetu pagalvoti ir apie dalyvavima Lietuvos televizijos „Gero upo“ laidoje.
I programa isitrauke muzikantas ir dainininkas Saulius iš Gargždu šventes dalyvius šokdino, dainuojamosios poezijos propaguotoja iš Kretingos Sigute su jai akompanavusia drauge Audra dovanojo jautriu savo sukurtu dainu, kurios tikrai skaidrino siela.
Stebint iš šalies, gera buvo matyti taip bendraujancius, savo kasdienius rupescius pamiršusius žmones. Tuo džiaugesi ir šventes sveciai: Seimo narys Jurgis Razma, musu rajono Savivaldybes vicemeras Juozas Šlepetis, Šateikiu seniunas Gražvydas Paulius, Kuliu vidurines mokyklos direktore Zuzana Jankeviciene, Plunges kulturos centro direktoriaus pavaduotoja Rita Banioniene.
Plunges rajono savivaldybes administracijos Švietimo ir kulturos skyriaus vedejo pavaduotoja Vida Saukaliene renginio organizatorei ir vedejai D. Šatkuvienei iteike Savivaldybes administracijos direktoriaus padekos rašta už ilgameti kulturos darba, vokaliniu ansambliu puoselejima. Švietimo, kulturos ir sporto skyriaus vedejo padekos raštai skirti renginio pradininkems – Žlibinu kulturos centro meno vadovei S. Stonienei, Kuliu vidurines mokyklos muzikos mokytojai G. Idzelienei. Gaila, kad visu gerbiama ir laukta S. Stoniene bei jos vadovaujami dainininkai netiketai i švente neatvyko.
Šiam renginiui prisiminti dalyvavusiu kolektyvu vadovams D. Šatkuviene iteike po, anot G. Idzelienes, tikriausia „Oskara“ – muzikos ženkla: smuiko rakta su stiklo plokšteleje išraižytais Roberto Šumano žodžiais: „Graži tikra daina, kaip ir teisingas žodis, negali pasimesti“. Tad vieni kitiems ir linkejo nepasimesti, burtis draugen ir dainuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kiekvienam – savi galvosūkiai (0)

Antradienį Seimas iš naujo balsavo už dabartinę vyriausybę su trimis pasikeitusiais ministrais. Aukščiausioje lygoje ir vėl […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas