Išbandę „Jūros kelius“, gimnazistai panoro tapti kapitonais

Parašė: Alsėdžių gimnazijos inf. 2015-06-02

Gegužės pabaigoje Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla ir bendrovė „DFD Seaways“ respublikinio profesinio informavimo konkurso „Jūros keliais-2015“ nugalėtojai Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos komandai ir antrosios vietos laimėtojai Alsėdžių gimnazijos komandai dovanojo kelionę keltu. Maršrutas – Klaipėda–Karlshamnas–Klaipėda. Grįžę po trijų dienų išvykos, atkaklieji žemaičiai teigia, kad tai buvo ne šiaip sau pasiplaukiojimas keltu, o ištisa jūrininko profesijos mokykla.
Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos organizuojamas konkursas yra labai gera metodinė priemonė susipažinti su tokia tik iš pirmo žvilgsnio paprasta atrodančia jūrininko profesija. Norint įveikti „Jūrų kelius“ reikia sportinio pasirengimo, žinių, komandos susiklausymo, atidumo ir atkaklumo. Kiekviena komanda turi atlikti užduotis baseine, dūmų labirinte, navigaciniame treniruoklyje, pirmosios medicinos pagalbos teikimo, metlinio metimo, virvės tempimo. Konkurso dalyviai privalo žinoti net aštuonis jūrinių mazgų rišimo būdus ir jų pavadinimus.
Konkurse „Jūrų keliais-2015“ Alsėdžių gimnazijai atstovavo Iveta Silkauskaitė, Robertas Dobilas, Jonas Mockūnas, Vilius Adačkus, Eimantas Bružas, Robertas Rimkus, Valdas Dobrovolskis. Moksleiviai, padedami vadovų Daivos Gramalienės ir Regimanto Kavaliausko, ruošėsi labai atsakingai ir pasirodė puikiai, visi buvo pakviesti keliauti.
Nuo pat pasiruošimo išvykai komandos nariai labai jautė Aukštosios jūreivystės mokyklos Karjeros centro vadovės dr. Genutės Kalvaitienės ir specialistės Gretos Monkevičiūtės didžiulį dėmesį. Anot grupės narių, suorganizuota ne tik puiki kelionė, bet ir įsimintinas susitikimas su laivo kapitonu Arvydu Glazausku. Susitikta su mechanikais ir technikais pačiame laivo dugne, apžiūrėtos visos patalpos, išvaikščiotas denis. Išplaukiant iš Klaipėdos į jūrą nuleisti abiejų komandų vainikai negrįžusiems jūreiviams. Taip alsėdiškiai prisilietė ir prie senų jūreivystės tradicijų.
Prasidėjus kelionei pirmiausia visi susipažino su laivo įgula. Su skuodiškių komanda jau buvo pažįstami, tad susitiko kaip geri bičiuliai. Po vakarienės alsėdiškiai, pradėję stalo žaidimus, padarė įspūdį net kitiems kelto keleiviams, kurie panoro ne tik prisijungti, bet ir kartu pažaisti, žinoma, pirmiausia įsitikinę, kad kalba, kuria jie šneka, yra tikrai lietuviška (aukštaičiai mus nelabai suprato).
Iš Karlshamno vykome į lašišų muziejumi vadinamą nuostabų gamtos kampelį, lankėme miesto prieigose esančią prieplauką, apžiūrėjome patį miestą. Keista, kad šeštadienį po pietų Karlshamnas visai ištuštėja, matyt, švedai tada perkelia savo laisvalaikį į valtis ir kateriukus, kurių čia nesuskaitoma galybė.
Po susitikimo su kapitonu mums buvo aprodytos visos įmanomos laivo kertelės. Didelį įspūdį paliko laive esantis kalėjimas, kuris, kaip pasakojo apsaugos darbuotojai, kartais būna labai reikalingas.
Moksleiviams ši išvyka įsimins ilgam. Kalbintas Jonas sakė, kad jam didžiausią įspūdį padarė kapitono profesija. Jam antrinantis Robertas pripažino, jog laivo vado pareigos yra labai sunkiai užsitarnaujamos. Iki tol ir pats svajojęs apie jūrininko profesiją Robertas laivo mechanikos skyriuje pasijuto per aukštas, todėl juokavo, kad jeigu rinksis šią profesiją, tai iš tiesų sieks būti tik kapitonu, kur dėl ūgio nepatirs nepatogumų. Vienintelė komandos mergina Iveta džiaugėsi dėl komandinio darbo ir susiklausymo. Tai, jos nuomone, ir atnešė alsėdiškiams sėkmę.
Kiti mokiniai akcentavo, kad pačiame konkurse jiems buvo labai smagu matyti svečius iš Tarptautinės saugumo ir gelbėjimosi mokymo asociacijos, Lietuvoje esančios laivybos kompanijos ir daugelio jūrinių organizacijų – „Boskalis Baltic“, „Baltnautic“, „Limarko“ laivininkystės kompanijos, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto.
Smagu, kad „Limarko“ laivininkystės kompanija apdovanojo alsėdiškius nominacija „Už geriausią prisistatymą“ ir kiekvienam mūsų komandos nariui skyrė po specialią dovaną. Dar vienas specialus prizas įteiktas kaip stipriausiai komandai – nugalėtojai virvės tempimo rungtyje.
Gimnazistų nuomone, ši kelionė buvo pati puikiausia dovana baigiantis mokslo metams ir suteikta unikali galimybė gerai įvertinti savo gebėjimus prieš renkantis karjeros kelią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Laivavedys parašė:

    Vajetau, atsibuskūik vaikai, uzsimane tapt laivavedziais. Jums ne trupucio nepasake ka reiskia dirbt laive, ilgos valandos sunkaus darbo, stresas. Aplinka pamatysit tikrai ne taip kaip dabar, ir tikrai ne tiek kiek noresit. Romantika juros deja yra mitas, patikekit manimi. As baigiau marihcotke ir tikrai tai nera pyragai, neapsigaukit su sia migla kuria jum pucia i akis. Ir priedo tikrai nedaugelis gali tapti jurininkais, tam reikia tam tikros psichologijos.

  2. Laivavedziui parašė:

    pamiršote parašyti savo atlyginimą už gaunamą darbą. O tai reikia manyti, kad krante dirbti rojus….Gerbkite save ir darbą. Sėkmės visiems keliavusiems žemaičiams;-)

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas