Jubiliejus – jaunatviškas, darbai – brandūs

Parašė:  2009-09-25

Šeštadienį Plungės Rotary klubo nariai rinkosi paminėti gražios savo organizacijos gyvavimo sukakties – 15 metų veiklos jubiliejaus. Į Oginskių rūmuose vykusią šventę pakviesti ne tik plungiškiai su savo damomis, bet ir broliai rotariečiai iš Latvijos, kitų Lietuvos miestų, Lietuvos-Danijos Rotary apygardos valdytojas Virginijus Kontrimas, Savivaldybės merė Elvyra Valerija Lapukienė, klubo „Lions“ atstovai, kiti garbūs žmonės.
Šiųmetinis Plungės Rotary klubo prezidentas Stasys Piepalius susirinkusiesiems pirmiausiai priminė, jog organizacija įsteigta 1994-ųjų rugsėjo 14-ąją, o jos įkūrėjas – lig šiol klubo veikloje aktyviai besireiškiantis Egidijus Bulavas.
Visame pasaulyje veikiančios Rotary organizacijos tikslas – pagelbėti ir tarnauti ligoniams, neįgaliesiems, vargingai gyvenantiesiems. Plungės rotariečiai šią misiją vykdo labai atsakingai ir aktyviai.
Per 15 metų Plungės Rotary klubo brolių nuveiktų gerų darbų sąrašas išties ilgas. Paramos suteikta net už 700 tūkst. litų. Rotariečiai daug pagelbėjo Plungės ligoninei, lopšeliui-darželiui „Pasaka“, Specialiajai mokyklai, sergančiųjų cukriniu diabetu klubui, viešajai bibliotekai ir kitiems. Vienus projektus plungiškiai vykdė savo iniciatyva ir lėšomis, kitus – susivieniję su kitais Lietuvos ir užsienio Rotary klubais.
Pagalba kitiems neįmanoma be pačių rotariečių iniciatyvumo, aktyvumo, dosnumo. Tokių Plungės klube netrūksta. Prezidentas S. Piepalius už svarią paramą klubui padėkos raštą įteikė Vilmantui Bučiui, už nuolatinį finansavimą – Almučiui Bieliauskui ir Jonui Varkaliui, už pagalbą vykdant projektus – Liudui Skierui, už aktyvią sportinę veiklą – Stanislovui Ivanauskui, už aktyvią kultūrinę veiklą – Romui Matuliui, už aktyvumą – Eugenijui Barniškiui. Padėkos raštas buvo paruoštas ir klubo įkūrėjui E. Bulavui, tačiau jis šventėje dalyvauti negalėjo.
Baigdamas apdovanojimų ceremoniją, S. Piepalius klubui palinkėjo 20-metį sutikti jau ne vien vyriškos, o mišrios sudėties.
Renginyje dalyvavęs Lietuvos-Danijos apygardos Nr. 1460 valdytojas V. Kontrimas dėkojo tiems, kurie prieš 15 metų ėmėsi kurti klubą, ir tiems, kieno dėka šiandien klube verda veikla. V. Kontrimas už tarnystės darbus pagerbė brolį E. Barniškį, jam padovanotas specialus Rotary kaklaraištis, prezidentui S. Piepaliui įteikta gairelė.
Plungės rotariečius 15 metų sukakties proga sveikino Plungės rajono savivaldybės merė Elvyra Valerija Lapukienė, broliai ir sesės rotariečiai iš Ventspilio (Latvija), Klaipėdos, Mažeikių, Pakruojo, Rokiškio, Palangos klubų. Klubo nariams kuo geriausios kloties linkėjo rotariečių pagalbos nuolat sulaukiančios ligoninės direktorius Antanas Martusevičius ir Vaikų globos namų direktorė Genovaitė Ūsienė. Sveikinimo žodį tarė ir būrys kito vyrų klubo – Plungės „Lions“ – atstovų.
Plungiškius sveikino ir buvę, bet dabar į kitų miestų klubų veiklą įsilieję rotariečiai: Gintaras Morkis, Edmundas Žilys, Viktoras Jasinskas, Algirdas Plečkaitis. Anot buvusiųjų, Plungės Rotary gyvavo ir dar ilgai gyvuos. Juolab kad klubas turi du labai galingus „lokomotyvus“ E. B. (Egidijų Bulavą ir Eugenijų Barniškį). Anot rotariečių, tai tokie iniciatoriai, kokių bet kuris kitas klubas gali tik pavydėti.
Sveikintojai Plungės Rotary klubui linkėjo dar ilgų ir vaisingų gyvavimo metų, o klubo nariams – sveikatos, aktyvumo, gražių sumanymų. Kone visi prie sveikinimo dar ir dovanėlę pridėjo – kas vokelį, kaip paramą dabar vykdomiems projektams, kas suvenyrą, kas puodynę medaus ar kitų „profilaktinių priemonių“ – sveikatai palaikyti. Klaipėdiečiai būtų ne klaipėdiečiai, jei atvyktų be ungurio, pakruojiškiai atvežė aukštaitiško alaus, rokiškėnai – savojo sūrio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas