Kas iškuops rūsyje užsilikusias šiukšles?

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-03-26

Plungės miesto A. Vaišvilos gatvės 7-ojo daugiabučio namo gyventojai šiuo metu gyvena renovacijos rūpesčiais. Kaip dažniausiai būna, sprendžiant vieną klausimą, neplanuotai „išlenda“ ir kitų dalykų. Šiame daugiabutyje gyvenantys žmonės – ne išimtis. Jiems tenka sukti galvą, ką daryti su namo rūsyje esančia šilumos mazgo patalpa, tiksliau – čia esančia netvarka.
Kaip pasakojo viena gyventojų, jų namą administruoja savivaldybės įmonė „Plungės būstas“. „Administratorė dabar renka daugiabučio namo gyventojų parašus, kad jie sutinka, jog iš surinktų jų kaupiamųjų lėšų būtų finansuojamas rūsio, kuriame įrengtas šilumos mazgas, tvarkymas. Esmė ta, kad mes, gyventojai, į tas patalpas neiname, neturime net rakto. Ten prieš keletą metų Plungės šilumos tinklų darbininkai kažką remontavo, tvarkė. Po jų darbo liko vamzdžių galų, daug įvairių kitų nereikalingų atliekų ir pan. Kodėl dabar visa tai mes už savo pinigus turime išvežti?“ – nesuprato moteris.
SĮ „Plungės būstas“ direktorius Audrius Šapalas, supažindintas su situacija, sutiko, kad išsakytos pretenzijos turi pagrindo, bet yra dalykų, kuriuos būtina patikslinti. Pirmiausia blogai tai, kad jei, kaip teigiama, netvarką paliko šilumininkai, jų atlikti darbai nebuvo užfiksuoti. Dėl to dabar gali būti sunku „atrasti visus galus“.
„Aš irgi nenorėčiau mokėti už tai, kas man nepriklauso“, – sutiko A. Šapalas. Tačiau, jo manymu, visų pirma reikia išsiaiškinti, ar gyventojai negali patekti į minėtąsias patalpas, ar tikrai niekas neturi rakto. Be to, direktorius paminėjo, jog analogiška situacija buvo ir kitame renovuojamame daugiabutyje (kokiame, nenorėjo atskleisti), tačiau čia gyventojai esą jokių pretenzijų dėl galbūt svetimo „turto“ iškuopimo neturėjo – sutiko sumokėti iš savo sukauptų lėšų.
A. Šapalas patikino, kad šį klausimą pabandys pasiaiškinti kartu su „Plungės būsto“ administratore, renkančia parašus, be to, žadėjo nuvykti į daugiabutyje organizuojamą gamybinį renovacijos pasitarimą.
Tačiau pastaruosius planus teko keisti. Praėjusį antradienį dar kartą pakalbintas „Plungės būsto“ direktorius teigė, jog visus susirinkimus dėl paskelbto karantino teko atšaukti, taigi situacija dėl šiukšlių daugiabutyje lieka kol kas tokia, kokia buvusi. „Aštuonerius metus tos šiukšlės buvo, tai jei dar mėnesį jos ten pabus, nieko blogo nenutiks“, – pridūrė A. Šapalas.
Direktorius tik patikslino, kad šį reikalą aptarė su savo vadovaujamos įmonės darbuotoja, administruojančia A. Vaišvilos gatvės 7-ąjį namą. Ji patikinusi, jog tikrai dar nėra priimtas galutinis sprendimas, kad žmonės šilumos punkto šiukšles turės iškuopti iš savo sukauptų lėšų. „Parašai buvo renkami, tačiau sprendimui turi pritarti bent 60 proc. namo gyventojų. Kiek žinau, tiek pritariančiųjų nebuvo, taigi turėjo būti organizuojamas susirinkimas. Deja, dabar jis dėl visiems žinomų priežasčių įvyks vėliau, nei planuota“, – sakė „Plungės būsto“ vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas