Kitoks pasaulis šalia mūsų

Parašė: Rovena AUGUSTINĖŽemaitijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėjaAutorės nuotr. 2019-03-26

Kasdien bendraudami su lankytojais ir teikdami jiems paslaugas susiduriame su įvairiais jų poreikiais. Vis dažniau mūsų paslaugomis naudojasi ir ta visuomenės dalis, kuri iki šiol yra tarsi atstumta, apie kurią nepatogu kalbėti ir kurią priimti vis dar ne visi esame pasiruošę. Apie ką šis straipsnis? Ogi apie kitokį pasaulį šalia mūsų, apie labai svarbią mūsų visuomenės dalį – neįgaliuosius.
Kovo 15 dieną Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos (ŽNPD) Lankytojų aptarnavimo skyriaus darbuotojos vyko susipažinti su Kretingos dienos veiklos centru (DVC). Direkcijos draugystė su DVC užsimezgė netikėtai, kai pastarasis kreipėsi norėdamas surengti savo ugdytinių kūrybos darbų parodą (paroda šiuo metu veikia Platelių dvaro svirne). Kadangi vis dažniau mūsų paslaugomis naudojasi įvairią negalią turintys žmonės, nusprendėme daugiau sužinoti apie šios įstaigos veiklą, tikėdamiesi, kad bus naudinga įgyti daugiau žinių bendravimo su neįgaliaisiais srityje.
DVC aplankyti vyko tiesiogiai su lankytojais dirbančios ŽNPD darbuotojos. Jas pasitiko įstaigos direktorė Birutė Viskontienė, socialinės darbuotojos Laura Keblienė ir Rita Bendikienė. Jos viso susitikimo metu su didžiuliu nuoširdumu ir užsidegimu pasakojo apie centro veiklą.
Kretingos dienos veiklos centras – tai socialinės globos įstaiga, teikianti socialinės globos paslaugas suaugusiems asmenims, turintiems proto, psichinę ir fizinę negalią. Pagrindinis jo tikslas – užtikrinti socialinę globą jos reikalingiems įvairią negalią turintiems asmenims, siekiant didesnio savarankiškumo visose jų gyvenimo srityse ir integracijos į visuomeninį gyvenimą. Šiuo metu DVC lanko 43 suaugę neįgalūs asmenys, kurių darbingumo lygis nuo 0 iki 55 proc.
DVC darbuotojai nuolat dalyvauja įvairiuose projektuose stengdamiesi sudaryti kuo geresnes sąlygas savo klientams. Visai neseniai projekto lėšomis atnaujinta įstaigos infrastruktūra, ji pritaikyta, kad neįgaliesiems būtų patogu judėti, orientuotis ir dalyvauti visoje veikloje. Centro jaukumas nustebino, be pritaikymo neįgaliesiems (Brailio ir taktiliniai užrašai, sensorinis kambarys ir kt.), visos laisvos erdvės yra užpildytos nuostabiais ugdytinių meno darbais. Lankantis veiklos patalpose sužavėjo užsiėmimų įvairovė ir neįgaliųjų meniniai gebėjimai. Teikiamos kineziterapijos, sporto paslaugos, mokoma kompiuterinio raštingumo, siuvama, piešiama, lipdomi keramikos dirbiniai, užsiimama floristika ir t. t. Sunku būtų patikėti, kad visa tai daro žmonės, turintys negalią, jei jų pačių nebūtų buvę užsiėmimuose viešnagės dieną.
Viskas atrodo labai gražu, bet tik darbuotojai žino, kiek pastangų reikia įdėti, kad ugdytinius galėtų sudominti veikla, kuri jiems teiktų džiaugsmo, būtų naudinga ir padėtų tobulėti. Pasak B. Viskontienės, bendraujant su šiais žmonėmis reikia pamiršti save ir savo poreikius ir išmokti susitelkti į kitą žmogų. Jos teigimu, tie, kurie nors trumpam pabendrauja su įstaigos klientais, perkrato savo gyvenimo vertybes, pradeda žiūrėti į pasaulį kitu kampu ir suvokia, kad šalia mums įprasto pasaulio egzistuoja visai kitas – sunkus ir sudėtingas, bet lygiai taip pat norintis būti visuomenės dalimi.
Tikimės, kad užsimezgęs ryšys su DVC bus tvirtas ir ilgalaikis, o jų žinias ir patirtį galėsime pritaikyti savo veikloje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas