Kuliškiai pirmieji pajaus pašto pertvarką

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-07-29

Prieš kelias dienas pasklido žinia, kad nuo rugpjūčio 1-osios Kuliuose neliks pašto. Šiais laikais daugybė informacijos glūdi internete ir socialiniuose tinkluose. Tad ten pasidairius galima aptikti ir žmonių nuomonių. Socialiniame tinkle „Facebook“ Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis taip pat pasidalijo šia liūdna žinia ir nurodė, jog kreipėsi į Lietuvos pašto vadovybę ir išsakė savo nuomonę, kad pertvarkos turi būti iš anksto aptariamos su vietos savivaldos institucijomis.
„Gaila, kad taip bus, bet ką mes galime pakeisti? Paštas Kuliuose reikalingas, tik ar mūsų kas klausia? Kaip tarė, taip ir padarė“, „Naikinam viską: uždarom mokyklas kaimuose, o dabar atėjo eilė paštui. Apie paprastą žmogų negalvojama“, „Kuliuose paštas reikalingas, ypač mūsų senjorams. Jiems labai patogu ateiti į paštą pasiimti savo pensijos ir spaudos užsiprenumeruoti…“ – tokias nuomones išsakė žmonės po Savivaldybės vadovo paviešinta informacija.
Nusprendėme pasidomėti, kas laukia kuliškių, o gal netolimoje ateityje pašto padalinių neliks ir kituose kaimuose ar miesteliuose. Šiuo metu, be padalinio Kuliuose, pašto skyriai veikia Žemaičių Kalvarijoje, Stalgėnuose, Staneliuose, Žlibinuose, Alsėdžiuose, Šateikiuose, Plateliuose.
Ar miestelio gyventojai apie tai buvo informuoti iš anksto, visų pirma
teiravomės Kulių seniūnės Daivutės Petrauskienės. Seniūnijos vadovė sakė, kad vyko keli susitikimai su Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadove Vida Pikčiūniene. „Vyksta reforma. Ji ne tik mūsų rajone vyksta. Kiek žinome, pas mus lieka du laiškininkai. Dabar moterys važiuoja į kursus, mokosi, bus išmaniosios laiškininkės. Pagal pirminį planą Kuliuose turėjo likti tik vienas laiškininkas. Mus nuramino, kad viskas bus gerai. Žmonės didelės panikos nekelia. O kaip bus, pamatysime, kai ateis laikas“, – telefonu pasakojo seniūnė.
Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė „Plungei“ rašė: „Kulių pašto skyrius bus pertvarkomas nuo rugpjūčio 6 dienos. Paštas yra paslauga, o ne pastatas. Suteikti kokybiškai pašto paslaugai nereikia pastato, kurio išlaikymas itin brangiai kainuoja. Kulių pašto mėnesio apyvarta siekia apie 454 eurus, tačiau pastatą administruoti ir jį išlaikyti bendrovei atsieina kelis kartus daugiau. Šiuo metu jau 50 proc. Kulių pašto skyriaus klientų yra aptarnaujami namuose. Noriu patikinti, kad Lietuvos paštas užtikrina ir ateityje užtikrins visų savo teikiamų paslaugų prieinamumą Kulių gyventojams, tik keičiasi paslaugų teikimo forma. Nuo rugpjūčio 6 dienos kuliškiams visos Lietuvos pašto paslaugos bus teikiamos per laiškininką, kuris pas gyventojus atvyks į namus. Laiškininko iškvietimas nieko nekainuos.“
V. Budrienė mus patikino, jog gyventojai laiškininką galės išsikviesti į namus dėl visų pašto paslaugų: išsiųsti laišką ar siuntinį, gauti siuntinį, užsakyti leidinius, sumokėti mokesčius, gauti pensiją ir kitas socialines išmokas. Laiškininkas klientus aptarnaus ir dabartinėse Kulių pašto patalpose, bet tik 15 minučių. Žinoma, jei bus poreikis, darbo laikas bus koreguojamas.
Kuliai pirmieji pajaus pokyčius, tad pasidomėjome, ar panaši perspektyva laukia ir kitų rajone esančių pašto skyrių. „Šiais metais pertvarkyti Plungės paštų neplanuojama“, – rašė V. Budrienė.
Patinka mums ar ne, reformos vyksta visose sferose, tad lieka tik tikėtis, kad jos neapsunkins gyvenimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas