Muzikantinėje ir vėl skambės muzika

Parašė:  2017-09-05

Buvusioje Rietavo kunigaikščių Oginskių . Atnaujintame pastate šį rugsėjį duris atvėrė Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla.
Dviguboje – mokslo metų pradžios ir įkurtuvių – šventėje puikiai nusiteikę ugdymo įstaigos mokytojai ir 152 muzikai ir dailei gabūs vaikai savo džiaugsmu dalijosi su svečiais, kurių būrys buvo itin gausus. Renginyje dalyvavo ne tik meras Antanas Černeckis, Savivaldybės administracijos atstovai, dvasininkai, bet ir Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas.
Pasveikinusi susirinkusiuosius, šių naujų namų šeimininkė laikinai direktoriaus pareigas einanti Jolita Budriuvienė pasidžiaugė linksmais, po vasaros atostogų pailsėjusiais vaikais ir išreiškė viltį, kad po naujuoju stogu visi kartu nuveiks daug gražių darbų.
Pasak mero A. Černeckio, ši diena neeilinė visam Rietavui. Muzikantinės remontas kainavo nemažai pinigų, teko įdėti daug vargo, tad užtrukta ne vienerius metus. Džiugu, kad atsirado žmonių, supratusių, kad ne tik didieji miestai gali gerai ir tvarkingai gyventi, kad reikia padėti ir regionams. „Visa tai daroma dėl vaikų. Jie turi gerai čia jaustis, išmokti muzikuoti, dainuoti – garsinti ne tik Rietavą, bet ir visą Lietuvą“, – kalbėjo meras, įteikdamas mokyklos vadovei dovanų įrėmintą „Tautišką giesmę“.
Svečias iš Vilniaus T. Daukantas, padovanojęs naujakuriams ministerijos ekslibrisą, džiaugėsi atstatytu istoriniu pastatu ir linkėjo, kad jame niekada netrūktų muzikinio triukšmo.
Sveikinimo žodį mokytojams, mokiniams ir jų tėvams tarė Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė: „Ši mokykla tikriausiai yra Dievo palaiminta, nes Rugsėjo 1-ąją visada pasitinka šviečiant saulei. Saulė myli tuos, kurie šypsosi. Džiaugiasi, kad vaikai, išgirdę pačius gražiausius gamtos garsus, juos perteikia muzikoje, o gražiausias pasaulio spalvas išlieja drobėje. Tikiuosi, kad šie namai bus visos bendruomenės namais, kad juose vyraus džiaugsmas, meilė ir pagarba.“ Prie gražių linkėjimų prisidėjo visas Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus kolektyvas.
Sveikinimo žodžių, gėlių ir dovanų negailėjo ir artimiausi naujosios mokyklos kaimynai – Oginskių kultūros istorijos muziejaus kolektyvas, Rietavo kultūros centro direktorė Birutė Gedminaitė. Linkėjimų nešykštėjo kitų ugdymo įstaigų vadovai, Rietavo garbės pilietis kunigas Česlovas Degutis, parapijos klebonas Antanas Gutkauskas.
Šventės įkarštyje neužmiršta padėkoti statybininkams, kurie renovuodami pastatą įdėjo daug triūso. Atsakydama į padėkos žodžius, statybos įmonės „Kongera“ direktorė Ugnė Raudytė mokyklos vadovei J. Budriuvienei įteikė tris raktus, simbolizuojančius kūrybą, išmintį ir tiesą. „Jei teks susidurti su bent viena problema, kažkuris iš tų raktų atrakins reikiamas duris“, – kalbėjo viešnia.
O kai raktai jau rankose, galima ir simbolinę atidarymo juostą perkirpti. Šis iškilmingas momentas patikėtas A. Černeckiui, U. Raudytei, T. Daukantui ir J. Budriuvienei. Meno mokyklą pašventino Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčios kunigas A. Gutkauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas