Pats žydejimas

Parašė:  2008-12-02

Šateikiu kulturos centro folkloro ansamblis „Šateikee“ paminejo savo veiklos dvidešimtmeti.
I švente susirinkusiesiems pagrindines mokyklos saleje nepakako kedžiu. Bet ne vien pasedeti, i kitus pažiureti visi atejo, o drauge padainuoti, pašokti, pasilinksminti, saviškiais – folkloro ansamblio dalyviais – pasidžiaugti.
Ansambli suburusi muzikos mokytoja metodininke Laima Salyte-Domarkiene sako, kad nesunku buvo rasti balsingu žmoniu, norinciu bendrauti dainuojant ar giedant, prisimenant senovinius žaidimus, ratelius, pasakojimus, nes ji – šateikiške. Šiame miestelyje gime, augo. Baigusia mokslus ir pradejusia mokytojauti Plunges Senamiescio vidurineje, trauke dažnai grižti tevu namus, kur nuo lopšio lydejo žemaitiškos dainos. Abu Laimos tevai – Aldona ir Antanas Saliai – dainininkai, o tevas – ir muzikantas, triuba groja. Be to, studijuodama tuometines Valstybines konservatorijos Klaipedos fakultetuose, dalyvavo muzikologes Rutos Vildžiunienes vadovaujamame folkloro ansamblyje „Auksodis“, tad norejosi šia veikla testi.
Tarp savu
Paprašyta prisiminti ansamblio pradžia, Laima pamini savo tevus, ju pažistamus Elena ir Vaclova Rimkus, Alfonsa Šuki, Justina Drakša, ilgamete seniunijos darbuotoja Aleksandra Mikutiene, buvusia klases aukletoja Irena Valanciene, klases drauge pedagoge Saulena Ruginyte-Šimkeviciene, mokykloje suburusia mokiniu folkloro ansambli „Blendžiavukaa“…
– Pradejus rinktis pasidainuoti, prisidejo anksciau vokaliniame ansamblyje dainavusieji. Musu burelis vis didejo… Dabar – jau aštuoniolika. Žiuriu ir geriuosi septyniasdešimtmeciais, vyresniais ir jaunesniais, nuo pat pradžiu dalyvaujanciais ir veliau prie tvirto ansamblio branduolio prigijusiais nariais. Visus mus sieja jau stiprus ryšys, – sako Laima.
Minti patvirtina ir tai, kad i ansamblio repeticijas, renginius brolis ir sesuo Regina Bagdoniene, Antanas Jasas atvažiuoja iš Seleniu kaimo, gydytoja Vida Kasiuliene – iš Plunges. Ir Laimai su dukra Martyna kelias iš Plunges i Šateikius malonus.
Kas sudeta dainu skrynion?
Pirmutines programos sudarytos iš senuju savo krašto žmoniu užrašytu dainu, šokiu, pasakojimu, pavaidinimu. Daug ju pateike Aleksandros Mikutienes mama Aleksandra Valužiene. Su šiuo kraiciu dalyvauta visose Pasaulio lietuviu dainu šventese, folkloro festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. Neišdildomu ispudžiu paliko tarptautiniai folkloro festivaliai Vokietijoje, Turkijoje, Slovakijoje, Cekijoje, Latvijoje. Visada idomu ir gera dalyvauti Plungeje rengiamame tarptautiniame folkloro festivalyje „Saulele raudona“. Prieš pora savaiciu šateikiškiai vyko i Moletuose vykusi Šermenu giesmiu festivali, kuriame pagiedojo pacius seniausius, iš Aleksandros Mikutienes išsaugotu mociutes kanticku išmoktus Žemaiciu kalnus.
Jubiliejinio gimtadienio koncertui-vakaronei ansamblis pasirinko obels – tautosakoje dažno motinos, senoles ivaizdžio – tema. Ja dainomis, sakmemis, rateliais ir muzika gvildeno kartu su savo bendruomene, sveciais ir draugais: Klaipedos universiteto folkloro ansamblio „Auksodis“ vadove Ruta Vildžiuniene, Žemaitijos nacionalinio parko folkloro ansambliu „Platelee“, Mosedžio folkloro ansambliu, vadovaujamais Alionos ir Aivaro Alminu, Vidos Pajarskienes ir vyru kapela „Gaspadoriai“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas