Plungiškiai „Tramtatulyje“ mieliau rinkosi dainas

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2015-03-27

Konkurso tikslas – skatinti vaikus ir moksleivius domėtis savo krašto, etnografinio regiono tradicine kultūra, suvokti jos vertę, ugdyti jaunuosius lietuvių liaudies dainų, sakytinės kūrybos, instrumentinės muzikos atlikėjus.
Vietinis turas vyko Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje. Konkurse dalyvauja 3–7 metų vaikai ir 1–12 klasių moksleiviai, tarpusavyje rungiasi solistai ir atlikėjų grupės. Paraiškas parodyti savo sugebėjimus minėtajame etape pateikė šešios atlikėjų grupės ir viena solistė. Konkurso dalyviai komisijai turėjo pristatyti po du vienos rūšies liaudies kūrinius.
Vertindama komisija atsižvelgė į reikalavimą, kad dainuoti ir pasakoti jaunieji atlikėjai privalo tik tarmiškai. Buvo atsižvelgiama ir į pasirinktų kūrinių meninę vertę, atlikimo autentiškumą, įtaigumą, laisvumą, balso natūralumą, grojimo meistriškumą, sceninę kultūrą.
Komisiją sudarė Telšių kultūros centro vaikų folkloro ansamblio vadovė Rita Macijauskienė (pirmininkė), Plungės Senamiesčio mokyklos muzikos mokytoja metodininkė Laima Domarkienė, Plungės rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vida Saukalienė, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja Dalia Stasikėlienė.
Didžioji dalis dalyvių rinkosi dainuojamąją tautosaką. Tik patys mažiausieji – Plungės lopšelio-darželio „Vyturėlis“ auklėtiniai Emilijus Broneika ir Gabrielius Pečiulis (abiem po šešerius metus) – buvo pasirinkę pasakojamąją tautosaką. Berniukai žemaitiškai atliko kompoziciją, parengtą lietuvių liaudies kūrybos motyvais, ir pasekė pasaką (juos konkursui paruošė Vida Vaitkuvienė, Vilija Butkuvienė).
Alsėdžių gimnazijos moksleivės Gabrielė Brazdeikytė ir Monika Zabitytė (9 metai) sudainavo dvi žemaitiškas dainas (mergaičių mokytojas Martynas Miliauskas).
Atlikti kūrinį solo visada sunkiau nei būryje. Tačiau sunkumų nepabūgo ir drąsiai prieš komisiją stojo Senamiesčio mokyklos mokinė Kamilė Daračiūtė (11 metų). Ji irgi dainavo dvi lietuvių liaudies dainas (mokytoja Laima Domarkienė).
Kulių kultūros centro atstovės Milda Pieškutė, Livija Šiaudvirtaitė ir Viltė Golumbeckaitė taip pat rinkosi dainuojamąją tautosaką. 12, 13, 18 metų moksleives dainavimo moko Mirga Gulbinskienė. Na, o didžiausią „desantą“ į konkursą metė plateliškiai Aivaras ir Aliona Alminai. Jų vadovaujami Platelių gimnazijai atstovavo net du šeiminiai duetai: brolis ir sesuo Adrijus ir Austėja Alminai bei Paulina ir Jonas Šatkauskai. Į trio susijungę Adrijus, Austėja ir Jonas puikiai pasirodė ir kaip Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Platelių filialo atstovai.
Komisija nutarė, kad į tolesnį – regioninį – turą vyks visos trys Platelių atlikėjų grupės, Kulių dainininkės ir vienintelė solistė K. Daračiūtė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas