„Suveikta už nugaros“?

Parašė:  2009-07-14

Jau kuris laikas po miestą sklando gandas, kad kliba Plungės darbo biržos direktoriaus kėdė. Tačiau kartais gandai – naujienų uvertiūra. Štai liepos 8 d. Lietuvos darbo birža prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paskelbė konkursą Plungės darbo biržos direktoriaus pareigoms užimti.
Apie tai paklaustas Darbo biržos direktorius Alfonsas Judžentis neslėpė nuoskaudos. Jam šio konkurso paskelbimas esą taip pat buvo naujiena. Direktorius pasipiktino, kad konkursas paskelbtas neva apie tai jo neinformavus. Anot jo, kaip tokiu atveju sakoma, suveikta už nugaros.
– Iki šiol mano 18 metų darbas vertintas gerai, ne priežastis atleisti ir mano amžius, nes man dabar 69-eri ir metus aš dar galiu eiti šias pareigas. Panašu, kad konkursas įvyks iki liepos 30-osios, dar nepasibaigus mano kadencijai. Manau, kad tai žmogaus teisių pažeidimas. Man atrodo, kad konkursas skatinamas politinių, o ne dalykinių interesų. Peržvelgus konkurso sąlygas, į akis krito, kad pirmasis (ir tai naujai keliamas) reikalavimas šias pareigas užimsiančiam valstybės tarnautojui – turėti aukštąjį teisinį išsilavinimą. Galvoju, kad tarp pretendentų eiti šias pareigas iš mūsų rajono gali būti buvusi Plungės policijos komisariato vadovė Dangirutė Jurkuvienė, – sakė A. Jundžentis.
Kadangi dabartinis Darbo biržos vadovas neturi aukštojo teisinio išsilavinimo, konkurse dalyvauti jis nebegalės. Deja, panašu, kad dėl šios sąlygos karjeros laiptais palypėti negalės ir niekas iš dabartinių įstaigos darbuotojų.
Tokio akibrokšto įskaudintas A. Judžentis tikino, kad nesiaiškins priežasčių, kodėl tokiu būdu atsisakoma jo paslaugų. Esą konkursas paskelbtas, tebūnie taip, kaip bus.
Lietuvos darbo biržos paskelbtas konkursas Plungės darbo biržos direktoriaus pareigoms buvo naujiena ir mūsų rajono vadovams. Dabar atostogaujančią merę Elvyrą Lapukienę pavaduojantis vicemeras Juozas Šlepetis sakė, jog sužinojęs tik apie jau paskelbtą konkursą ir nieko komentuoti negalįs, nes, kodėl jis paskelbtas, nežino. Plungės darbo birža pavaldi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, pastaroji ir sprendžia visus klausimus.
Telefonu kalbinta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Personalo skyriaus vedėja Genovaitė Lakienė paaiškino:
– Plungės darbo biržos direktoriaus darbą vertiname gerai, bet Lietuvos darbo biržos vadovo prerogatyva – rinktis darbuotojus, tam skelbiami konkursai. Jūsiškės Darbo biržos direktorius buvo informuotas apie būsimą konkursą. Procesas prasidėjo. Konkursu domimasi, pretendentų dokumentai bus priimami iki liepos 21 dienos. Jis įvyks tada, kai jam datą paskirs Lietuvos darbo biržos direktorius. Konkursai paprastai vyksta penktadieniais.
Ar ketina konkurse dalyvauti A. Judženčio paminėta galima pretendentė Dangirutė Jurkuvienė?
Apie tai liepos 10-ąją paklausta D. Jurkuvienė tikino, jog apie šį konkursą dar nieko nežinanti, bet, jeigu toks paskelbtas, pasidomėsianti. Ar ją domina Darbo biržos vadovo pareigos? Dabar niekur nedirbanti buvusi komisarė paaiškino, kad, kol nesusipažino su konkurso sąlygomis, negalinti nieko pasakyti.
Tad konkursas suplanuotas ir jo parengiamasis darbas pradėtas. Panašu, kad Darbo biržos direktoriui pačiam reikės ieškotis naujo darbo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas