Vaizdo kameros prigesino „karštuosius“ taškus

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-09-10

Jau kurį laiką Plungė yra stebima: miestą nuo gegužės 20 dienos filmuoja 13 vaizdo kamerų. Galimybė stebėti miestą kamerų monitoriuose ir taip didinti saugumą bei vykdyti savotišką prevencijos priemonę padedant policijos pareigūnams išsiaiškinti nusikaltimus ar eismo įvykių detales atsirado tada, kai Plungės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su uždarąja akcine bendrove „Eurointegracijos projektai“. Susitarimo esmė – teikti Savivaldybei vaizdo stebėjimo, duomenų apdorojimo ir dominančių įvykių paieškos paslaugas.
Plungės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad vaizdo kameros mūsų mieste buvo sumontuotos jai bendradarbiaujant su Skuodo ir Kretingos rajonų savivaldybėmis bei 14 Latvijos savivaldybių, dalyvaujančių projekte „Vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas Latvijos ir Lietuvos miestų saugumui užtikrinti, „VideoGuard“. Mūsų Savivaldybei tenkančią projekto lėšų sumą sudaro 89 397 eurai, iš jų Europos regioninio plėtros fondo parama – 75 988 eurai.
Kaip vyksta miesto stebėjimas vaizdo kameromis, kokie rezultatai pasiekti, praėjusią savaitę domėjosi Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, jo pavaduotojas Mantas Česnauskas, Plungės seniūnas Gintaras Domarkas. Į Plungės seniūnijos administracijos patalpas, kur ir yra įrengtas vaizdo stebėjimo monitorių kabinetas, atvyko ir Plungės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyr. tyrėjas Raimondas Aponkus.
Apie tai, kaip vyksta šis darbas ir kaip veikia stebėjimo kameros, susirinkusiesiems pasakojo UAB „Eurointegracijos projektai“ vyr. vaizdo operatorė Aldona Leinartienė.
A. Leinartienė pirmiausia pabrėžė, jog žinia, pasiekusi plungiškius apie vaizdo kameromis stebimą miestą, išties davė apčiuopiamų rezultatų: sumažėjo viešosios tvarkos pažeidimų, ypač dėl alkoholio ir kitų svaigiųjų medžiagų vartojimo. „Bent jau akivaizdžiai to nebedaroma. Būna, jei ką ir „patraukia“ iš maišelio, tai iškart po to pažiūri į kamerą“, – tvirtino operatorė.
Prie trijų monitorių, į kuriuos yra transliuojamas tiesioginis visų 13 kamerų fiksuojamas vaizdas, vienu metu dirba vienas operatorius. Iš viso pamainomis darbuojasi trys žmonės. Paprastomis darbo dienomis operatoriai monitorius stebi nuo 14 iki 22 val., penktadieniais ir šeštadieniais – iki 4 val. ryto. A. Leinartienė pažymėjo, jog jų darbas yra ne tik fiksuoti įvairius įvykius, bet ir apie juos pranešti policijai.
Kad sumontuotos vaizdo kameros mieste yra puiki prevencijos priemonė, tikino ir R. Aponkus. „Dabar fiksuojame kur kas mažiau šiurkščių pažeidimų. Visi žinome, jog anksčiau žirgyno aikštelėje būdavo daug įvairaus veiksmo. Šiuo metu jaunimo su mašinomis daromų „saulučių“ tikrai sumažėjo. Į operatorių pranešimus mes reaguojame principingai, ypač į šiurkščius pažeidimus“, – akcentavo pareigūnas.
Taigi jei mieste elgiatės chuliganiškai, neatsargiai vairuojate ir pan., nenustebkite, jei sulauksite netikėto pareigūnų dėmesio – kameros fiksuoja „karščiausius“ taškus Plungės gatvėse, sankryžose, kitose viešosiose vietose. Įdomumo dėlei informuojama, kad gegužę per vaizdo kameras buvo užfiksuotas 1 viešosios tvarkos pažeidimo, 3 alkoholio vartojimo viešosiose vietose, 3 Kelių eismo taisyklių pažeidimo atvejai, 1 eismo įvykis, birželį – 1 viešosios tvarkos pažeidimo, 13 alkoholio vartojimo viešosiose vietose, 5 Kelių eismo taisyklų pažeidimo atvejai, 2 eismo įvykiai, vienam asmeniui buvo suteikta socialinė pagalba, liepą užfiksuoti 7 alkoholio vartojimo viešosiose vietose ir 6 Kelių eismo taisyklių pažeidimo atvejai.
Įvertinęs esamą situaciją ir teigiamą vaizdo įrenginių naudą, Savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas pastebėjo, jog pravartu būtų ateityje miestą stebinčių kamerų skaičių padidinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Anonimas parašė:

    Per kiek laiko susiekia policija su pazeideju? 🙂

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas