„Vietoj laukto asfalto – dulkių gūsiai“

Parašė:  2009-07-03

Taip sakė į mūsų redakciją paskambinęs gilaitiškis Vytautas Ramanauskas. Jis kvietė atvažiuoti ir patiems įsitikinti, jog tai tiesa. Esą ne tik jo šeima, bet ir kiti kaimynai dūstą nuo dulkių, kurias sukelia per gyvenvietę maurojančios žvyrkelį asfaltuojančios UAB „Plungės Jonis“ mašinos.
Nuo Platelių pasukę Gilaičių link, pasidžiaugėme, kad važiuojame ne buvusiu duobėtu žvyrkeliu, bet puikiu asfaltuotu keliu. Stabtelėjome kelio pakraštyje prie gražiai tvarkomos sodybos pasiklausti, ar dar toli iki Ramanauskų. Šeimininkų pasiteiravome, ar jiems ilgai teko kęsti nepatogumus dėl šalia remontuojamo kelio. Rasa ir Andrius Ruginiai sakė, jog dulkių ir jiems kliuvę, o dabar esą labai patenkinti. Bet apgailestavo, kad ta asfaltuojamo kelio atkarpa džiaugiasi tik trys šeimos – jųdviejų ir dar dviejų kaimynų bendrapavardžių Juškų. Tiek sodybų šalia tos kelio atkarpos ir tesą.
– Ties Gilaičių gyvenvietės pradžia asfaltas baigsis. Supratę, kad žvyrkelis bus ne visas asfaltuotas, žmonės pyksta – juk tiek metų laukia padoraus kelio ir per gyvenvietę, ir iki pat Platelių ežero galo, – pasakojo Rasa.
Iš tikrųjų gražus asfaltas greitai baigėsi. Aplankytieji Vytautas ir Liucija Ramanauskai piktinosi, kad žvyrkelis pradėtas asfaltuoti ne nuo to galo: esą sutvarkė kelią per laukus, o gyvenvietei asfalto nebeliko.
– Apmaudu ir dėl to, kad kelininkai, tvarkantys kelio pakraščius, griovius, nugremžtą paviršinį žemės sluoksnį, vadinamą gruntu, išveža per gyvenvietę. Pirmyn ir atgal pravažiuojančios galingos savivartės sukelia tikrus dulkių gūsius. Juk galėtų karštomis dienomis nors kartą kelią palaistyti. Dabar nei skalbinių lauke pasidžiauti, nei patiems į kiemą išeiti – dūsta ir žmonės, ir gyvuliai, o ir daržovės, uogos dulkių sluoksnio nuklotos, – pasakojo vienas kitą papildydami Vytautas ir Liucija.
Sakė, jog ne tik jie, bet ir Kaunai, Abručiai, Račkauskai ir kiti tą patį pasakytų. Patikėjome. Grįžome atgal asfaltuotu keliu pasikalbėti su kelkraščius, griovius dailinančiais „Plungės Jonio“ darbuotojais. Darbų vykdytojas Antanas Jokužys patvirtino, kad ne visas kelias, o tik jo dalis iki Gilaičių gyvenvietės tebus asfaltuota, mat atliekami tik tie darbai, kuriems gautas finansavimas. Kada bus asfaltuojama likusioji dalis – esą dabar sunku tiksliai pasakyti.
Vyrai juokaudami pridūrė, jog esą gerai, kad žmonės nori geresnių gyvenimo sąlygų, skundžiasi – gal ir kelininkams daugiau darbų rasis. O jie mielai iki rudens išblizgintų visą likusį žvyrkelį.
Tuo metu Gilaičių link automobiliu važiavęs tautodailininkas Vytas Jaugėla pašmaikštavo: va, turime asfaltą važiuoti į mišką grybauti…
Pasidomėjus dėl žmones kankinančių dulkių debesų, darbų vykdytojas paaiškino taip pat trumpai:
– Daugiau į tą pusę nebevešime, nes jau atidarytas dėl rengtos pralaidos buvęs uždarytas kelias Gintališkės link. Ten link dabar ir judės mūsų mašinos, – pažadėjo darbų vykdytojas.
Į klausimą, ar kelininkai galėjo pradėti žvyrkelį asfaltuoti iš kitos pusės ir taip pagerinti sąlygas gyvenvietei, vyrai sakė, jog viską darą pagal projektą – darbai pradėti nuo kelio pradžios, nuo pagrindinio kelio Plateliai-Gintališkė.
Atsakymo į klausimą, kodėl pristigo asfalto, ieškojome toliau.
– Todėl, kad pristigo pinigų. Tai žvyrkelio Gintališkė-Medsėdžiai atkarpai, kuri išasfaltuota, lėšų gauta anksčiau, todėl darbai vykdomi. Likusiai atkarpai asfaltuoti tikimasi gauti lėšų iš kitos Žvyrkelių asfaltavimo programos. Gavus pinigų, kito ruožo asfaltavimo darbai ir prasidės nuo žvyrkelio pabaigos, kaip žmonės sako, „nuo ežero galo“. O kada tai bus – šiandien sunku pažadėti, – išgirdome iš VĮ „Telšių regiono keliai“ Plungės kelių tarnybos viršininko Rimo Žiūraičio.
Esą aišku viena, kad Žvyrkelių asfaltavimo programa Lietuvoje bus tęsiama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas