Žemaitijos nacionalinio parko menininkai

Parašė: Aldona KUPRELYTĖ Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vyr. specialistė 2020-05-05

Lietuvos Respublikos Seimas 2020-uosius paskelbė Tautodailės metais. Žemaitijos nacionaliniame parke gyvena ir kuria nemažas būrys menininkų. Vieni yra profesionalūs menininkai, kiti meno mokslų neragavę – kūrėjai iš Dievo malonės. Dalis kuriančiųjų yra Tautodailininkų sąjungos nariai, o labiausiai nusipelniusiems suteiktas meno kūrėjo statusas.
Lietuvos tautodailininkų sąjungai priklauso 13 Žemaitijos nacionalinio parko menininkų. Garsiausia kūrėjų grupė, pristatanti mūsų kraštą, yra medžio drožėjai – Gediminas Černiauskas, Vytas Jaugėla, Justinas Jonušas, Rita Jonušaitė-Kalpokienė, Rimantas Laima, Rūta Kavaliauskienė, Kazys Striaupa, Antanas Vaškys. Vieni iš jų skaptuoja mažesnius darbus – šventųjų, dekoratyvines skulptūras, bareljefus, Užgavėnių kaukes, kiti yra ir puikūs kryždirbiai (A. Vaškys, V. Jaugėla, R. Laima, J. Jonušas). Anksčiau medžio darbus kūrė ir profesionalus menininkas Leonardas Černiauskas. Dabar tik tapo.
Tapytojų grupė mažesnė: akvareles lieja Morta Mikašauskienė, Audrius Jakubėnas, aliejumi tapo Ona Lidija Kazlauskienė, Dalia Jakštienė, V. Jaugėla, Pranas Daugintis, Ina Jakubėnienė. Parke gyvena tik vienas kalvis – Artūras Platakis. Didelis būrys audžia tradicinius audinius, siuvinėja, neria, velia įvairius rankdarbius: Laimutė Puidokienė (vadovauja Audėjų klubui, įsikūrusiam Platelių dvaro sodybos Tradicinių amatų centre), Diana Jokubauskienė, Kazytė Katkienė, Vilma Rečkauskienė, Lina Striaupienė, Galina Švedienė, Marija Striaukienė, Vaiva Jundulaitė-Kosienė, Jurgita ir Vladas Balvočiai, D. Jakštienė, Marytė Katkienė, Erika Lukošiūtė, Aušra Pupkevičienė, Sigita Kasperavičė.
Plateliuose gyvena ir kuria iliuminuotas miniatiūras Ieva Stumbraitė. Velykų margučius skutinėja ir margina vašku Gediminas Valantinas.
(ir tautodailininkai, ir amatų meistrai, ir profesionalūs menininkai) pristato savo darbus parodose, dalyvauja kūrybinėse stovyklose, mugėse, veda seminarus Platelių dvaro sodybos Tradicinių amatų centre.
Kūrybingų Tautodailės metų!
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas