Antanui Jadziauskui – 90 metų!

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2021-01-08

Lietuvos čempionas, futbolo treneris, mokytojas, vienas iš Plungės sporto mokyklos įkūrėjų, Plungės garbės pilietis – visa tai apibūdina Antaną Jadziauską – žmogų, kuris savo gyvenimo pasiekimais tikrai gali didžiuotis ir būti pavyzdžiu. Pagarba jam ir sveikinimai: Antanas visai neseniai, sausio 2-ąją, pasitiko garbingą – 90 metų – jubiliejų.
Pasikalbėti su A. Jadziausku apie nueitus metus, apie į kraują įaugusį futbolą ir rūpinimąsi gimto miesto sporto reikalais, o ir apie į duris pasibeldusį garbingą jubiliejų šiandien, deja, nelabai pavyktų. Pokalbiui trukdo ir pandemijos ribojimai – juk svečiuotis pas žmones negalima, o ir paties Antano sveikata nėra tokia, kad išeitų pabendrauti telefonu. Amžius – gražus, tačiau su juo neretai ateinančios ligos neleidžia garbingajam plungiškiui pasidalyti prisiminimais. Bet ar tai gali sutrukdyti grįžti į praeitį? Juk apie garsųjį futbolo trenerį A. Jadziauską yra girdėjęs kiekvienas Plungės (o gal ir ne tik Plungės) futbolo mėgėjas, o pasitikta asmeninė jubiliejinė sukaktis – dar viena proga prisiminti šį žmogų.
A. Jadziausko nuopelnų kraitėje yra ne vienas svarus įvertinimas ir pasiekimas. Kad jie svarbūs, verti dėmesio, įrodo ir faktas, jog sporto entuziastui 2013 metais buvo suteiktas Plungės miesto garbės piliečio vardas.
Antanas gimė prieš 90 metų sausio 2 dieną Plungėje, ūkininkų šeimoje. Dar mokydamasis Plungės gimnazijoje įsitraukė į aktyvią sportinę veiklą: bėgiojo, žaidė tinklinį, krepšinį, futbolą, priklausė gimnazijos krepšinio komandai, dalyvavo tarpmokyklinėse varžybose.
1949 metais, baigęs gimnaziją, pasirinko studijas Kūno kultūros institute (dabar – Lietuvos kūno kultūros akademija). Studijuodamas žaidė futbolo komandoje „Raudonasis spalis“, paskutiniuosius dvejus metus – „Inkare“. Institute sportininkas taip pat žaidė tinklinį ir krepšinį. Vėlesniuose kursuose, kai reikėjo rinktis specialybę, pasirinko futbolą. Baigusiam studijas Antanui siūlė pasilikti Kaune ir toliau žaisti „Inkare“, tačiau jis grįžo į tėviškę.
Plungėje Antanas laikė aukštai iškėlęs futbolo vėliavą: nuo 1953 m. – Plungės „Spartako“ (1953–1954), „Linų audinių“ (1955–1960) futbolo komandų vartininkas; 1955–1974 m. – „Linų audinių“, o 1979 m. – „Kooperatininko“ komandų vyr. treneris.


Šis plungiškis – vienas Plungės sporto mokyklos įkūrėjų ir pirmasis jos direktorius. Jis mokyklai vadovavo 1964–1972 metais.
A. Jadziauskas 47-erius metus dirbo kūno kultūros mokytoju Plungės 1-ojoje vidurinėje mokykloje, tuometiniame Plungės statybos technikume, nuo 1981 m. iki 2000 m. – „Ryto“ vidurinėje (vėliau – pagrindinėje) mokykloje.
Svarbus ir reikšmingas Antano gyvenimo pasiekimas – jo treniruojama „Linų audinių“ futbolo komanda 1956 m. tapo Lietuvos čempione! Šio laimėjimo iki šiol nepasisekė pakartoti nė vienai Plungės komandai. Tiesa, Antanas tiki, kad čempionų laikas į Plungę sugrįš. Prieš keletą metų „Plungės“ kalbintas jis tvirtai pasakė: „Turi dar ateiti karta, kuri Plungės futbolininkus vėl išves į čempionus.“
A. Jadziauskas yra apdovanotas Sporto garbės komandoro ženklu – trečiuoju pagal svarbą Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento apdovanojimu.
„Antano indėlis į Plungės sportą labai didelis – ne kiekvienam duota priimti labai svarbius Plungei sprendimus. Sporto mokyklos įsteigimas buvo reikšmingas sprendimas tolesnei sportinei veiklai rajone. Žaidžiantis „Linų audinių“ komandos treneris, puikus vartininkas – didelis autoritetas… Tuo metu Plungėje futbolas laikytas antra religija. Antanas buvo puikus kūno kultūros mokytojas. Man Antanas ir Vitalius Andriušaitis (šachmatų treneris – aut. past.) buvo puikūs gyvenimo mokytojai – dori, sąžiningi, visa širdimi atsidavę savo mėgstamai veiklai“, – apie jubiliejų švenčiantį A. Jadziauską šiltai atsiliepė Plungės sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas, kuriam, beje, pačiam teko išeiti Antano futbolo mokyklą.
90 metų jubiliejų Antanas pasitiko artimiausių žmonių kompanijoje. Tiesa, šventės nebuvo. Kaip sakė jo žmona Danutė, šiuo metu ne pats geriausias metas tokioms progoms, tuo labiau kad ir jubiliato sveikata ne itin gera. „Norinčių pasveikinti buvo – ir buvę kolegos, ir kaimynai, tačiau prašiau, kad nuo svečiavimosi būtų susilaikyta – juk reikia saugotis viruso“, – kalbėjo ponia Danutė.
Ilgiausių metų, gerbiamas Antanai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. žem parašė:

    Pagarba ir ilgiausių metų Mokytojau , Treneri.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,