Įtarimai: ar direktorius išrinktas skaidriai?

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-01-20

Po savivaldos rinkimų naujoji Plungės rajono savivaldybės tarybos valdančioji dauguma pranešė, kad vienas iš pirmųjų jos planuojamų įgyvendinti darbų – suformuoti naujas, su nepriklausomais nariais Savivaldybei pavaldžių bendrovių valdybas. Esą taip bus siekiama efektyvesnio ir skaidresnio valdybų darbo. Tačiau, kaip sakoma, gerais norais kelias į pragarą grįstas: šią savaitę Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas informavo, kad iš pareigų atšaukiama uždarosios akcinės bendrovės Plungės autobusų parko valdyba, nes ji galimai neskaidriai vykdė šios įmonės direktoriaus konkursą ir savo sprendimais veikė prieš įmonės ir akcininko – Plungės rajono savivaldybės – naudą.
Priminsime, kad naujosios Plungės rajono savivaldybei pavaldžių bendrovių valdybos buvo išrinktos ir patvirtintos praėjusių metų spalį. Jose – po penkis narius, iš kurių trys – nepriklausomi kandidatai. Plungės autobusų parko valdybą, kuriai po vieną atstovą delegavo pati bendrovė ir Savivaldybė, turėjo papildyti trys nepriklausomi kandidatai: ekonomistė Daiva Bliujutė (paskirta pirmininke), transporto srities specialistas Modestas Čeponkus ir teisininkas iš Vilniaus. Tiesa, pastarasis naujųjų pareigų nesiėmė, tad gruodžio 12 dieną vėl teko skelbti konkursą nepriklausomam kandidatui į Plungės autobusų parko valdybą išrinkti. Konkursas kol kas nesibaigė – atranka dar neįvyko. Panašu, kad skubėti gal ir nelabai verta, nes greičiausiai visą darbą – formuoti valdybą – teks pradėti iš naujo.
„Susiklostė sudėtinga situacija Plungės autobusų parke – išrinkti ir paskirti valdybos nariai, galimai pažeisdami nešališkumo ir sąžiningumo principus, veikė prieš bendrovės ir akcininko naudą. Susipažinau su Plungės autobusų parko valdybos organizuoto ir vykdyto bendrovės vadovo atrankos konkurso dokumentacija ir protokolais ir aptikau galimų nešališkumo pažeidimų. Kandidatai vertinti nevienodai. Jiems užduoti skirtingi klausimai, kai kurie iš jų labai primityvūs. Pagal juos neįmanoma įvertinti kandidato vadovavimo, profesinių ar dalykinių savybių“, – antradienį pranešė Savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas.
Komentuodamas Plungės autobusų parko direktoriaus konkurso, kuris buvo paskelbtas praėjusių metų gruodžio 17 dieną, rezultatus, M. Kaunas pastebėjo, jog „atranka atlikta labai neprofesionaliai ir formaliai, taip sukuriant prielaidą manyti, kad galimai buvo iš anksto susitarta dėl galutinio rezultato. Nepadarytas posėdžio garso įrašas (yra tik protokolas). Pagal pateiktą atrankos protokolą galima įžvelgti kai kurių valdybos narių išankstinį vieno iš kandidatų palaikymą“.
„Neprofesionalus ir šališkas vadovo konkurso organizavimas bei sausio 8 dieną šios valdybos priimtas neskaidrus sprendimas – pirkti autobusą ne per Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą, kokia yra įprasta praktika, o tiesiogiai apklausos būdu – verčia abejoti valdybos narių kompetencija ir įsipareigojimu dirbti bendrovės ir akcininko naudai“, – akcentavo Savivaldybės administracijos direktorius.
Įvertinęs situaciją M. Kaunas priėmė sprendimą nuo sausio 15 dienos atšaukti iš pareigų Plungės autobusų parko valdybos narius, motyvuodamas siekiu „užkirsti kelią galimai neteisėtiems veiksmams ateityje“. „Prisiimu atsakomybę už šį sprendimą ir naujos nepriklausomos valdybos suformavimą“, – tikina direktorius.


Paklaustas, kokių veiksmų bus imtasi sprendžiant susidariusią padėtį, Savivaldybės administracijos vadovas paminėjo, jog pirmiausia bus vykdomas tyrimas dėl konkurso į Plungės autobusų parko vadovo postą: Savivaldybės administracijos Juridinis ir personalo administravimo skyrius aiškinsis, ar visos reikalingos procedūros buvo įvykdytos, nes gautas vieno iš konkurso dalyvių skundas dėl konkurso rezultatų.
Norą vadovauti Plungės autobusų parkui buvo pareiškę du kandidatai. Redakcijos turimais duomenimis, vienas iš jų – kažkada buvęs vicemeras, vėliau – Telšių regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus pavaduotojas, UAB „Plungės Jonis“ generalinis direktorius Gintas Orda, kuris valdybos sprendimu ir turėjo užsėsti šios bendrovės direktoriaus kėdę.
„Manau, kad direktorius pasielgė labai drastiškai atšaukdamas valdybą, kuri darbą pradėjo tik prieš du mėnesius“, – kalbėjo jau buvusios Plungės autobusų parko valdybos pirmininkė D. Bliujutė, kurios manymu, valdyba savo darbą atliko pakankamai profesionaliai. Pasak jos, priežastis ta, kad „su savo direktoriaus konkurso sprendimu nepatikom Savivaldybei“. Dėl valdybai žeriamų kaltinimų netinkamai organizavus minėtąjį konkursą D. Bliujutė sutiko, kad gal ir buvo galima „padaryti geriau“, tačiau nesutiko, kad atrankos pokalbių įrašas yra privalomas. „Autobusų parko direktoriaus konkurso tvarkos apraše to nebuvome numatę“, – nurodė pašnekovė ir pridūrė, jog pasakymas, kad abiem kandidatams buvo pateikiami ne tie patys klausimai, vėlgi kelia abejonių: „Parašytas ne tas pats žodis, ne ten padėtas kablelis – svarbiausia, kad esmė ta pati.“
Dėl M. Kauno pastabos apie autobuso pirkimą ne per Centrinę viešųjų pirkimų sistemą D. Bliujutė aiškino, kad tokia galimybė (įsigyti autobusą apklausos būdu)… vieną kartą galima ir esą taip elgtis pasiūlęs buvęs bendrovės direktorius iš turimos darbo praktikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

 1. ddd parašė:

  Nekrašiniai blogiau už marą, po jų net žydui nėra ką veikti…

 2. parašė:

  Pamatę A.Sirtautą Vieningos Plungės gretose pašiurpome.Jeigu jau tokie , tai tikrai nebepalaikysime vieniNgos Plungės.O tai jis savo sūnelį nori prastumti į Direktorius?

 3. pLUNGISKIS parašė:

  Ar cia tas Sirtautas kuris silumos tinklu buvusiam karaliukui patarinejo kaip prasukti aferas? O varge,kur Plunge eina?

 4. KNŠ parašė:

  mes anais laikais Sirtautą vadindavome Brisiaus galas

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,