„Jie ten tarpusavyje pasidalija“

Parašė:  2020-11-04

Rietavo savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdis, sušauktas spalio 20 dieną, neužtruko – darbotvarkėje buvo vos keturi klausimai.
Pirmiausia komiteto nariai pritarė siūlymui nustatyti Oginskių kultūros istorijos muziejaus neseniai išleistos knygos „Rietavas. Oginskių rezidencijos pažintiniai maršrutai“ kainą – 30 eurų už vienetą. Lėšos už parduotas knygas atiteks muziejui.
Be diskusijų nuspręsta teikti Savivaldybės tarybai sprendimo projektą dėl Rietavo savivaldybės tarybos posėdžių transliavimo Savivaldybės interneto svetainėje tvarkos aprašo patvirtinimo. Pasak Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vedėjos Jūratės Šedvilaitės, iki šiol tokia tvarka nebuvo parengta, nors posėdžiai ir transliuojami.
Lauryno Ivinskio gimnazijos prašymu patikslintas pagalbos mokiniui specialistų etatų skaičius: 0,1 didinama specialiojo pedagogo, 0,18 – logopedo etato. Komiteto nariams abejonių dėl šių patikslinimų būtinumo nekilo.
Kiek ilgėliau diskutuota aptariant klausimą dėl Nevyriausybinių organizacijų (NVO) projektų vertinimo komisijos ir jos veiklos nuostatų patvirtinimo. Siūloma komisijos sudėtis – Jolanta Bertauskienė, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė kultūrai (komisijos pirmininkė), J. Šedvilaitė, Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vedėja (komisijos pirmininko pavaduotoja), Vanda Galdikienė, Finansų skyriaus vyresnioji specialistė, Birutė Gedminaitė, Rietavo savivaldybės kultūros centro direktorė, Egidijus Gricius, Savivaldybės administracijos specialistas (jaunimo reikalų koordinatorius), Sandra Rėkašienė, Socialinių reikalų ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė, Ieva Varpiotienė, Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus teisininkė, – posėdžiautojus tenkino.
Diskusijas sukėlė komiteto nario Alfredo Mockaus siūlymas pakoreguoti punktą, kuriame nurodyta, kad komisijos narys, svarstant jo atstovaujamos nevyriausybinės organizacijos projektą, privalo nusišalinti nuo svarstymo. Politikas siūlė tvarkoje numatyti, kad komisijos narys nuo sprendimo nusišalintų ir tuo atveju, kai svarstomas jo giminių atstovaujamas NVO projektas.


Tvarkos rengėjos J. Bertauskienės nuomone, svarbiausia nusišalinti komisijos nariams, kurie priklauso organizacijai, o visų giminystės ryšių tiesiog neįmanoma būtų atsekti. „Mes, komisijos nariai, pasitikime vieni kitais. Mūsų tikslas – skirti finansavimą visiems prašantiems, kiek tai įmanoma“, – kalbėjo J. Bertauskienė.
Meras Antanas Černeckis svarstė: „Per savivaldybę yra daug giminių, jos plačios, gali būti, kad komisijos narys negalės balsuoti nė vienu klausimu. Mano nuomone, geriausias variantas, kad komisijos narys nusišalinti turi tuo atveju, kai svarstomas klausimas, susijęs su jo atstovaujama NVO.“
Komiteto narys Augustas Šlimas pažymėjo: „Gal ir sudėtinga taip sužiūrėti, tačiau kalbama, kad komisijos nariai palaiko vieni kitus. Iš gyventojų lūpų kartais pasigirsta toks pasakymas: „Jie ten tarpusavyje pasidalija…“
Kolegoms išsakius savo nuomonę, A. Mockus patikslino, kad jo siūlyme kalbėta apie artimus šeimos narius.
Pasak J. Šedvilaitės, pagal Korupcijos prevencijos įstatymą ir taip aišku, kad komisijos, skirstančios pinigus, nariai privalo nusišalinti, kai svarstomas prašymas, kurio teikėjas yra šeimos narys.
Galiausiai sutarta, kad tvarkos rengėjai išsiaiškins situaciją ir, jeigu reikės, papildys punktą pateiktu siūlymu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,