Kontrolieriai „kapstysis“ po Šilumos tinklų ir ligoninės veiklą

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2021-02-24

Pastaruoju metu Plungės rajono politikai vis dažniau diskutuoja klausimais, susijusiais su uždarąja akcine bendrove Plungės šilumos tinklais ir viešąja įstaiga Plungės rajono savivaldybės ligonine. Nežinia, ar dėl to, ar dėl kitų priežasčių subrendo mintis Kontrolės ir audito tarnybai pavesti atlikti šių įstaigų veiklos auditus. Nors klausimai ir atrodė „nekalti“, tačiau politikų dėmesio sulaukė.
Sprendimo projektuose kontrolieriams numatytos audito užduotys ir terminai – identiški. Taigi tikrintojai turės išsiaiškinti, ar Šilumos tinklai ir ligoninė 2019–2020 m. ekonomiškai naudojo ir valdė turimus išteklius ir turtą, ar valdymo organai tinkamai vykdė jiems priskirtas funkcijas. Auditas turi būti atliktas iki šių metų liepos 1 dienos.
Savivaldybės tarybos posėdyje sprendimo projektus pristatęs Kontrolės komiteto pirmininkas Algirdas Pečiulis apgailestavo, jog šie pavedimai nebuvo įtraukti į planinius Kontrolės ir audito tarnybos darbus. Suprantama, kad papildomos užduotys kontrolieriams padidins darbų apimtis, todėl abejojama, ar jie „tilps“ į nustatytą terminą. Be to, kaip sakė A. Pečiulis, tarnybai trūksta ir finansinių resursų. Kita komiteto pirmininkui abejonių kelianti detalė – užduočių tikslai: ar bendrovė buvo moki, ar galėjo atsiskaityti už savo įsipareigojimus 2019–2020 metais. „Ar tikslinga kapstyti tokioje gilioje praeityje?“ – svarstė politikas.
„Veiklos auditą Šilumos tinkluose reikia atlikti vien dėl to, kad matome padarytą milžinišką žalą dėl blogos veiklos. Buvo nevykdomas tarybos sprendimas sujungti du „kontūrus“, kas šiais metais išaugino šilumos kainas ir kas parodė, kad galime visiškai savarankiškai tiekti šilumą Plungės gyventojams be nepriklausomo šilumos gamintojo. Pastarasis neteisingai vykdė veiklą ir jo veiklą dėl to sustabdė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Taip pat daug klausimų yra ir dėl ligoninės“, – savo nuomonę išsakė Liudas Skierus.
„Norėčiau gerbiamą Liudą pataisyti, kad būtent šiuo metu gaminamos šilumos kaina yra pati didžiausia. Tą dalyką pripažino ir pati laikinoji Šilumos tinklų direktorė Margarita Charitonova. Tą išgirdo tarybos nariai, kai kartu su ja ir su kai kuriais valdybos nariais dalyvavome nuotoliniame susirinkime“, – kalbėjo meras Audrius Klišonis. Jis taip pat ragino kolegas pailginti audito atlikimo terminą iki rugsėjo 1 dienos, įvertinant tai, kad vis dar gyvename karantino sąlygomis.
Išgirdęs rajono vadovo pasisakymą dėl šilumos kainų, L. Skierus prašė neskleisti dezinformacijos. O meras savo ruožtu tik dar kartą patikino, kad M. Charitonova pati patvirtino, jog V. Mačernio gatvės katilinėje pagaminamos šilumos kaina yra pati didžiausia, kokia iki šiol yra buvusi.


„Buvo galimybės visiems tarybos nariams dalyvauti tame susirinkime, kurį suorganizavo Šilumos tinklų direktorė. Ten tikrai buvo atsakyta į daugumą klausimų dėl šilumos kainų. Manau, supratome visi skirtingai“, – į mero pastebėjimus atsakė Adomas Zamulskis. Jo mintį palaikė Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas.
Beje, administracijos vadovas, žinodamas, kad prie posėdžio yra prisijungę ir žurnalistai, dėl tikslios informacijos apie šilumos kainas jiems patarė kreiptis į M. Charitonovą.
Paklausę M. Kauno patarimo kreipėmės į laikinąją Šilumos tinklų direktorę. „Perklausiau įrašą ir tikrai nesuprantu, kodėl meras šitaip suprato mano žodžius. Šildymo kaina šį sezoną yra viena žemiausių per pastaruosius trejus metus – tai galima pamatyti oficialiai VERT vedamoje statistikoje: https://www.regula.lt/siluma/Puslapiai/silumos-zemelapis/plunges-rajono-silumos-kainos.aspx?Region=35
Merui buvau asmeniškai siuntusi atsakymus į jo pateiktus klausimus. Cituoju 2021 m. sausio 8 d. elektroninio laiško, kuris buvo skirtas ir merui, ištrauką: „2020 metais faktinės kuro sąnaudos – 2,15 ct/kWh. Gaminant visą reikalingą kiekį šilumos, faktinės kuro sąnaudos būtų mažesnės. Palyginimui, iš NŠG (nepriklausomo šilumos gamintojo, t. y. UAB „Plungės bioenergija“ – aut. past.) 2020 metais perkamos šilumos vidutinė kaina yra 2,98 ct/kWh (su įvertinta 0,09 ct permoka).“
Čia buvo mano komentaras dėl gamybos dujomis 2020 metų laikotarpiui. 2021 metų vasario faktą mes tik preliminariai žinosime kovo mėnesiui. Tai akivaizdu, kad meras iš esmės klaidingai suprato ir taryboje „ištransliavo“ mano žodžius“, – atsakė „Plungei“ M. Charitonova.
Paskaičiavome ir mes. Rezultatas – kiek kitoks: susumavę ir iš 12 mėnesių padaliję svetainėje www.regula.lt pateiktas iš nepriklausomo šilumos gamintojo pirktos šilumos kainas, gavome vidutinį 2,44 ct už kilovatvalandę įkainį. Pridėjus 9 proc. PVM ir minėtąją 0,09 ct permoką rezultatas – apie 2,75 ct/kWh (laikotarpiu nuo 2020 m. sausio mėn. iki 2021 m. sausio mėn.). Ir tai, jei tik mūsų skaičiavimai teisingi, yra kiek mažiau nei 2,98 cento.
Na, o dėl termino auditui atlikti, tai daugumos tarybos narių valia jis liko nepakeistas – iki liepos 1 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,