Lietuva antrą kartą laukia Šventojo Tėvo

Parašė:  2018-07-26

Į Lietuvą rugsėjį atvyksiantis Šventasis Tėvas Pranciškus antrasis popiežius, kuris lankysis mūsų šalyje. Pirmasis, Jonas Paulius II, lankėsi prieš 25-erius metus, 1993-iųjų rugsėjį. Tą kartą popiežius Lietuvoje praleido net keturias dienas. Mūsų šalis neseniai buvo atgavusi nepriklausomybę, todėl jo vizitas jai buvo svarbus ne tik dvasine, bet ir politine prasme.
Popiežiaus Jono Pauliaus II lėktuvas, atskridęs iš Krokuvos, Vilniuje nusileido rugsėjo 4-ąją, šeštadienį, 15 valandą. Vos išlipusį iš lėktuvo Šventąjį Tėvą pasitiko didžiulė minia. Popiežius pabučiavo Lietuvos žemę ir, pasakęs sveikinimo kalbą, išvyko į Vilniaus arkikatedrą, kur susitiko su mūsų šalies vyskupais, kunigais, vienuolijų atstovais ir klierikais. Pirmąją vizito dieną Jonas Paulius II lankėsi ir Seime, kur susitiko su tuometiniu Prezidentu Algirdu Brazausku, Seimo ir Vyriausybės nariais. Paskutinė tos dienos apsilankymų vieta buvo Aušros Vartų šventovė. Visi, kurie tada turėjome galimybę per televiziją matyti šį vizitą, prisimename, su kokiu susijaudinimu popiežius meldėsi suklupęs prieš Dievo Motinos paveikslą.
Antrąją vizito dieną Jonas Paulius II aplankė Sausio 13-osios ir Medininkų aukų kapus Antakalnio kapinėse, po to Vingio parke aukojo šv. Mišias, ragindamas Lietuvą dvasiškai atgimti. Per šias Mišias, kuriose meldėsi apie 100 tūkstančių žmonių, popiežius kreipėsi į tikinčiuosius lietuvių, lenkų ir baltarusių kalbomis. Tą dieną Apaštalinėje nunciatūroje jis susitiko su Vatikano diplomatinio korpuso darbuotojais, o Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje – su kultūros ir mokslo darbuotojais. Lietuvos inteligentiją Šventasis Tėvas ragino ieškoti kelių tarp tikėjimo ir kultūros. Šventosios Dvasios bažnyčioje susitikęs su Lietuvos lenkų bendruomene, Jonas Paulius II pabrėžė, kad Lietuva ir Lenkija šimtmečiais yra sujungtos kaimynystės ir broliškumo ryšiais, kvietė lietuvius ir lenkus bendradarbiauti ir suprasti vieniems kitus.
Trečiąją vizito Lietuvoje dieną popiežius lankėsi Kaune. Čia, Santakoje, aukojo šv. Mišias, o vakare Dariaus ir Girėno sporto centro stadione susitiko su jaunimo atstovais. Susitikime dalyvavo apie 30 tūkstančių jaunų žmonių. Jaunimą Jonas Paulius II ragino nuolat prisiminti, kad jie patys yra gyvoji Bažnyčia. Šis susitikimas tapo Lietuvos jaunimo dienų pradžia.
Paskutinę, ketvirtąją, savo vizito dieną Šventasis Tėvas aukojo šv. Mišias Kryžių kalne. Į šias Mišias vėl suplaukė dešimtys tūkstančių tikinčiųjų. Kryžių kalne iki šiol stovi Jono Pauliaus II atsiųstas didingas kryžius. Vėliau, atvykęs į Šiluvą, jis privačiai meldėsi Šiluvos koplyčioje.
Palikęs Lietuvą, Jonas Paulius II aplankė Latviją ir Estiją.


Pakalbinau keletą žmonių, jau užsiregistravusių į būsimus renginius su popiežiumi Pranciškumi ir dar puikiai prisimenančių nepamirštamus susitikimus su popiežiumi Jonu Pauliumi II.
Ingrida, mokytoja: „Mano mama tada buvo studentė. Mane, mažą kūdikėlį, ji nusinešė į jaunimo susitikimą su popiežiumi Dariaus ir Girėno sporto centro stadione. Esu palaimintas žmogus, nes tąkart mamai pavyko atsidurti taip arti praėjimo, kad Šventasis Tėvas mane, kaip dar keletą kūdikių, paėmė ant rankų ir pabučiavo į kaktą. Šiandien pati auginu dar metukų neturinčią dukrelę. Vešiuosi ją į jaunimo susitikimą su popiežiumi Pranciškumi Vilniuje. Labai norėčiau, kad ir jai tektų būti palytėtai Šventojo Tėvo. Jeigu tai ir neįvyks, jau pats pabuvimas toje minioje, toje nepaprastoje šventėje suteiks mums didžiulę palaimą. Ruošiuosi šiam susitikimui, kelis kartus perskaičiau Vyskupų Konferencijos parengtas gaires ir jau nemažai rekomendacijų įvykdžiau. Trokštu, kad susitikimas nebūtų renginys „dėl paukščiuko“, noriu jame dalyvauti ne tik dėl to, jog galėčiau pasigirti, kad iš arčiau ar toliau mačiau Šventąjį Tėvą.“
Stasys, senjoras: „Tada, prieš dvidešimt penkerius metus, dalyvavau susitikime su popiežiumi Jonu Pauliumi II Kryžių kalne. Dirbau savanoriu. Nepamirštami įspūdžiai. Esu lankęsis Vatikane, dalyvavęs audiencijose ir su Jonu Pauliumi II, ir su dabartiniu popiežiumi Pranciškumi, tačiau tai ne tas pats, kai matai Katalikų Bažnyčios vadovą čia, Lietuvoje. Užsirašiau į susitikimą su popiežiumi Kaune, kasdien meldžiuosi prašydamas Viešpatį sveikatos Šventajam Tėvui, taip pat saugios kelionės į Lietuvą ir po Lietuvą. Į Kauną vyksime su žmona ir dukromis, o anūkai užsiregistravo į susitikimą su jaunimu Vilniuje. Daug kartų esu pasakojęs jiems, kaip dirbau savanoriu Jono Pauliaus II vizito metu, todėl džiaugiuosi, kad ir jie abu užsirašė dirbti savanoriais.“
Regina, medicinos darbuotoja: „Su būreliu draugų į Kryžių kalną tąsyk nuvykome jau iš vakaro, „užsiimti vietų“. Pamatę, kiek darbo ten turi savanoriai, pasisiūlėme jiems padėti, nors iš anksto nebuvome užsiregistravę. Nepamirštama ta naktis, laukiant dienos, kai čia pat išvysime Šventąjį Tėvą, jau pamiltą iš tolo, klausantis jo išmintingų žodžių televizijos laidose, skaitant jo parašytas katechezes, kitas knygas. Susitikimas man asmeniškai buvo tikrai palaimintas, nes ten, netikėtai tapusi savanore, sutikau savo antrąją pusę, ir mes kartu jau 24-erius metus. O į susitikimą su popiežiumi Pranciškumi ruošiasi ir mūsų atžalos – dvi dukros studentės.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,