Liturginis rugsėjo mėnesio kalendorius

Parašė:  2018-08-27

Rugsėjo mėnuo katalikiškoje Lietuvoje ypatingas Šiluvos atlaidais. Šiemet jie skirti 410 metų Švč. Mergelės Marijos pasirodymų Šiluvoje sukakčiai, Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, metams ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.
Kaip kasmet, paskutinis rugpjūčio sekmadienis Šiluvoje – Padėkos už laisvę, tremtinių, partizanų, kovotojų už laisvę diena. O atlaidai prasidės rugsėjo 7-ąją. Tai Šv. Jono Pauliaus II ir vienuolijų diena. Rugsėjo 8 d., Švč. Mergelės Marijos gimimo diena, – atlaiduose Kultūros ir žiniasklaidos darbuotojų diena. Rugsėjo 9 d. – Lietuvos laisvės diena. Rugsėjo 10 d. – Visuomenės ir valstybės apsaugos darbuotojų diena. Rugsėjo 11 d. – Lietuvos kariuomenės diena. Rugsėjo 12 d. – Kunigų diena. Rugsėjo 13 d. – Katalikiškų mokyklų ir jaunimo diena. Rugsėjo 14 d. – Ligonių, slaugytojų, medicinos darbuotojų ir „Carito“ diena. Rugsėjo 15 d. – Šeimų ir bendruomenių diena. Rugsėjo 16 d. – Padėkos ir lietuvių pasaulyje diena.
Pamaldų tvarka atlaidų metu: šv. Mišios 8, 9 ir 16 val. – Apreiškimo koplyčioje; 10 val. – Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje; 12 val. – Švč. Mergelės Marijos litanija ir pagrindinės šv. Mišios aikštėje; 18 val. – aikštėje.
Rugsėjo 5 d. Bažnyčia prisimena šv. Teresę Kalkutietę (Motiną Teresę). Kilusi iš Albanijos, 1928 m. tapusi loretiečių vienuolyno novicija, ji buvo pasiųsta mokytojauti į Indiją, kur įkūrė Dievo Meilės Misionierių seserų kongregaciją. Kanonizuota popiežiaus Pranciškaus 2016 m.
Rugsėjo 8 d. – Švč. Mergelės Marijos gimimo iškilmė, nuo VII a. švenčiama Romoje, o nuo XI a. – jau visoje Vakarų Bažnyčioje. Marijos gimimo šventė su Viešpaties (gruodžio 25 d.) ir šv. Jono Krikštytojo (birželio 24 d.) gimimo dienomis yra vienintelės Romos kalendoriuje „gimimo“ šventės. Kitų šventųjų šventės minimos jų mirties – „gimimo dangui“ dieną.
Rugsėjo 14 d. – Šventojo Kryžiaus išaukštinimo šventė.


Rugsėjo 15 d. minima Švč. Mergelė Marija Sopulingoji. 21 d. – šv. apaštalo ir evangelisto Mato šventė. 29 d. minima šv. arkangelų Mykolo, Gabrieliaus ir Rapolo šventė.
Rugsėjo 2 d. – XXII eilinis sekmadienis
Mk 7, 1–8a, 14–15, 21–2: „Atmesdami Dievo įsakymą, jūs įsikibę laikotės žmonių padavimo.“
Rugsėjo 9 d. – XXIII eilinis sekmadienis
Mk 7, 31–37: „Jis daro, kad kurtieji girdi ir nebyliai kalba.“
Rugsėjo 16 d. – XXIV eilinis sekmadienis
Mk 8, 27–35: „Tu esi Mesijas… Žmogaus Sūnui reikės daug iškentėti.“

Rugsėjo 23 d. – XXV eilinis sekmadienis
Mk 9, 30–37: „Žmogaus Sūnus bus atiduotas priešams… Kas trokšta būti pirmas, visiems tetarnauja.“
Rugsėjo 30 d. – XXVI eilinis sekmadienis
Mk 9, 38–43, 45, 47–48: „Kas ne prieš mus, tas už mus. Jei tavoji ranka traukia tave nusidėti, nukirsk ją.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Plungės rajono savivaldybėje keliamas klausimas dėl kolumbariumo įrengimo naujosiose miesto kapinėse. Ar pritartumėte? Jei taip, kur jis turėtų būti įrengtas?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,