Nesantaiką įplieskė kelio ženklas „Rezervuota“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-05-20

Kai buvo statomi daugiabučiai gyvenamieji namai, jiems projektuojami kiemai, niekas net neįsivaizdavo, jog po keliasdešimties metų kils kovos dėl vietos automobiliui pastatyti. Nors Plungė nėra didmiestis, tačiau pykčių tarp kaimynų dėl automobilių parkavimo netrūksta. Toks konfliktas kilo ir tarp V. Mačernio g. 51-uoju numeriu pažymėto daugiabučio namo savininkų bendrijos (DNSB) „Aidas“ pirmininko Gedemino Petkevičiaus bei V. Mačernio g. 53-iojo namo gyventojų. Mat šie nuo seno buvo įpratę mašinas statyti prie savo namo galo, deja, dabar to daryti nebegali.
Skundas
Nesantaika įsiplieskė, kai G. Petkevičius šalia gyvenamojo namo pradėjo žymėti automobilių stovėjimo vietas ir pastatė kelio ženklą „Rezervuota“ su nuoroda, kad vietos skirtos V. Mačernio g. 51-ojo namo gyventojams.
Į redakciją paskambinę kaimyninio namo gyventojai buvo įsitikinę, jog visa tai daroma neteisėtai. Tokias mintis pakurstė ne kas kitas, o pats G. Petkevičius, kuris neva gyrėsi, jog visus reikalingus leidimus gaus, nes… Saugaus eismo organizavimo komisijos pirmininkas Robertas Endrikas esąs jo bičiulis. V. Mačernio g. 53-iojo namo gyventojai skundėsi ir tuo, jog kaimynas visus išdrįsusius papriekaištauti – jaunus ir vyresnius – siunčia, kaip žmonės sako, ant trijų raidžių.
Dar daugiau įtarimų skambinusiesiems sukėlė G. Petkevičiaus pakištas Saugaus eismo organizavimo komisijos posėdžio, kuris vyko balandžio 15 dieną, protokolas, o jame juodu ant balto surašyta, jog statyti ženklus, žymėti vietas – leidžiama.
„Nesuprantame, kokiu būdu įvyko posėdis, jei apie jį nebuvo skelbiama. Mums net nebuvo suteikta galimybė dalyvauti ir pasakyti savo nuomonę. Dabar mes prie jų namo, kuris sujungtas su mūsuoju, automobilių statyti negalime, tačiau jie mūsų kieme savuosius palieka. Tą ribą tarp namų sunku nustatyti, tad mums atrodo, kad į tas vietas galime pretenduoti taip pat kaip ir jie. Juolab kad jų labai trūksta. Kiemas ankštas. O tarp kaimynų yra ir senesnių, neįgalių, kuriems mašinos reikia prie pat laiptinės“, – piktinosi skambinusieji.


„Barnių tarp kaimynų komisija nesprendžia“
Peržvelgus Savivaldybės interneto svetainėje skelbiamų posėdžių datas, pasitvirtino skambinusiųjų žodžiai – skelbimo nėra. Be to, paskutinis skelbimas – apie kovo 19 dieną įvyksiantį Saugaus eismo organizavimo komisijos posėdį, kuris dėl įvesto karantino buvo atšauktas. Tiesa, tarp numatytų svarstyti klausimų buvo ir V. Mačernio g. 51-ojo namo gyventojų prašymas.
Susisiekėme su R. Endriku išsiaiškinti, kodėl apie vyksiantį posėdį nebuvo skelbiama viešai, kodėl nesuteikta galimybė pasisakyti kito namo gyventojams. Žinoma, turėjome paklausti ir apie minėtąją draugystę su G. Petkevičiumi.
„Taip, posėdis įvyko nuotoliniu būdu. Kadangi visi klausimai buvo aiškūs, kiekvienas komisijos narys elektroniniu paštu pateikė savo siūlymus. Neleisti pastatyti ženklų neturėjome jokio pagrindo: visi reikalingi dokumentai, schemos buvo pateikti. Sklypas priklauso bendrijai, tai ar turėjome teisę neleisti tvarkytis savo valdose? Ar būtų kas nors pasikeitę, jei į posėdį būtume pakvietę kito namo atstovus? Barnių tarp kaimynų komisija nesprendžia. Taip, G. Petkevičių aš pažįstu – kaip statybininką – prieš daug metų kartu vieną sąmatą skaičiavom. Ar manote, kad jis būtų gavęs leidimą, jei nebūtų pateikęs visų dokumentų? Tikrai ne. O jei kažkas sako, kad esu draugas, juk tai ne nuo manęs priklauso“, – savo poziciją išsakė R. Endrikas. (Beje, gegužės 6 d. jis pateikė prašymą išeiti iš komisijos, šis pageidavimas su aprašoma situacija nesusijęs – aut. past.)
Kitos pusės pozicija
Liko išklausyti ir kitą pusę. Su G. Petkevičiumi susitikome namo kieme. „Tiek metų statė savo mašinas mūsų kieme, o dabar paėmėm ir išvarėm, tai aišku, kad pyksta. Juk ir jie taip pat gali tvarkytis savo teritorijoje, išsipjauti medžius, prasiplėsti aikštelę. Pasistatyti ženklus. Dvejus metus vargom, kol žemės nuosavybės dokumentus sutvarkėme, turime visus leidimus. Juk ne taip paprastai tuos ženklus įrengsi. Perėjau visas instancijas. Ženklus pastačiau anksčiau, nei buvo leidimas, bet žodinį leidimą aš buvau gavęs. Kai pastačiau ženklus, policija įspėjo, kad, kol jie nėra suderinti, turiu uždengti. Taip ir padariau“, –
kalbėjo DNSB „Aidas“ pirmininkas.

Pasiteiravus apie necenzūrinius žodžius ir galbūt galimybę su kaimynais išsiaiškinti parodant jiems visus dokumentus, G. Petkevičius sakė, jog esą skelbimų lentoje buvo pakabinta visa reikiama informacija. O dėl nemandagaus elgesio bendrijos pirmininkas teisinosi, neva su kaimynais gražiuoju neišėjo susitarti, tad ir keiksmai skambėjo.
Beje, automobilius rezervuotoje vietoje gyventojai gali palikti tik turėdami leidimą, kurį išduoda bendrijos pirmininkas. Pasak jo, kiek asmuo turi automobilių, tiek leidimų gauna ir dar vieną papildomai – svečiui.
Kas šioje situacijoje teisus? Žvelgiant į dokumentus, teisūs DNSB „Aidas“ nariai, bet… Ko gero, pirmininkui reikėtų prisiminti, kad daugelį problemų galima išspręsti kalbantis ir aiškinantis ramiai, o ne siuntinėjant visus, kaip sakoma, ant trijų raidžių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. Feliksas parašė:

    Pritariu 51 namo Pirmininko sumanymui.Taip žadu ir aš pasielgti,bet iš anksto informuosiu kaimyninio namo gyventojus.Labai blogai, kad nei miesto seniunija nei savyvaldybė šiem reikalam mažai skiria dėmesio.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,