Sausio 23–25 dienomis Vilniuje vyko 3-ioji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“, kurią organizavo Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, Lietuvos turizmo asociacija, Turizmo rūmai, parodų ir konferencijų organizatorius „Litexpo“.
„Ateik pasiruošęs!“ Tokį šūkį pasirinko parodos „Adventur“ organizatoriai. Trijų dienų nuotaikingas mini turas kvietė aplankyti dar nepažintus Lietuvos kampelius, egzotines pasaulio šalis, siūlė idėjų, kaip keliauti su šeima, bendradarbiais, mokė atsakingai rinktis, planuoti ir organizuoti savo išvykas. Etnografinių regionų metais parodoje ypač daug dėmesio buvo skirta Lietuvos ir jos kultūros paveldo temai.
„Adventur“ atidaryme dalyvius ir svečius pasveikino ūkio ministras Evaldas Gustas, Valstybinio turizmo departamento direktorė Jurgita Kazlauskienė, diplomatas Antanas Vinkus, parodų ir kongresų centro „Litexpo“ vadovas Mindaugas Rutkauskas.
Į Vilnių buvo nuvykęs ir gausus Plungės rajono atstovų būrys: meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis, Strateginio planavimo ir investicijų, Kultūros ir sporto bei kitų skyrių darbuotojai, Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas ir jo pavaduotoja Jolanta Skurdauskienė, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė Genovaitė Žiobakienė, Plungės viešosios bibliotekos vedėja Violeta Skierienė ir kt.
Per parodą surengtoje konferencijoje „Plungės kraštas – Oginskių kraštas“ Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Ramūnas Lydis kartu su Žemaičių Kalvarijos šventovės rektoriumi kanauninku Jonu Aču ir bendruomenės „Gardai“ pirmininku Broniumi Kleinausku pristatė kultūrinio turizmo maršrutus Plungėje (taip pat Žemaitijos nacionaliniame parke).
Kadangi 2015 metais minimos Mykolo Kleopo Oginskio 250-osios gimimo metinės, daug dėmesio buvo skirta būtent Oginskiams. Labai įdomų pranešimą „Oginskiai Plungėje: paveldas ir tradicijų tąsa“ perskaitė Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. J. Skurdauskienė. Su Mykolo Oginskio festivalio tradicijomis supažindino Meno mokyklos direktorė G. Žiobakienė. Taip pat buvo parodytas 15 minučių filmas „Aš – Plungė“.
Į konferenciją susirinko apie 100 žmonių.
Plungės rajono savivaldybės turizmo informacijos centro darbuotojai parodoje dirbo visas tris dienas. Jie pristatė mūsų kraštą ir jo turizmo išteklius bendrame stende „Lietuva“ (suskirstytame į Vakarų Lietuvą, Šiaurės Lietuvą, Rytų Lietuvą, Pietų Lietuvą). Kaip pasakojo Turizmo informacijos centro darbuotoja Gintarė Gurevičiūtė, lankytojai labiausiai domėjosi Oginskių kultūros paveldu Plungėje, taip pat edukacinėmis programomis Plungėje ir Žemaitijos nacionaliniame parke.
Sausio 24 dieną parodos stende „Atostogos kaime“ dirbo ir tradicinius amatus (siuvinėjimą, riešinių mezgimą) demonstravo Žemaitijos nacionalinio parko Kultūros paveldo skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Jakštienė ir Platelių seniūnijos gyventoja Vilma Rečkauskienė. Poilsio galimybes, kulinarijos paveldą Plungės rajone pristatė Žemaitijos kaimo turizmo asociacijos pirmininkė Jurgita Krištupienė ir kiti šios asociacijos nariai. Kaip sakė J. Krištupienė, lankytojų, ypač šeštadienį, buvo labai daug, besidominčiųjų poilsiu kaimo turizmo sodybose taip pat netrūko.
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos stendas buvo įsikūręs šalia stendo „Atostogos kaime“. Jame galėjai susipažinti su tradiciniais amatais (žvakių liejimu), nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų išskirtinėmis vertybėmis, naujais turistiniais objektais, pritaikytais lankyti.
Akį traukė užsienio šalių stendai. Keliauti kvietė Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Slovakijos, Turkijos, Tuniso, Tailando, Gruzijos, Lenkijos, Suomijos, Norvegijos, Portugalijos, Indonezijos, Irano, JAE, Seišelių salų atstovai.
Visas parodos dienas viliojo turininga renginių programa. Naują kelionių projektą „Keliauk su žvaigžde“ pristatė kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius. Vyko susitikimai su garsiais Lietuvos keliautojais. „Kelionių fotografija“ kvietė visus susipažinti su fotografijos galimybėmis.