Plungės technologijų ir verslo mokyklos parengti jaunieji specialistai pasiruošę darbui

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2021-06-01

Nepaisant iššūkių, kuriuos teko patirti dėl koronaviruso pandemijos, gyvenimas ugdymo įstaigose nesustojo, o prasidėjusi vasara signalizuoja, kad ne už kalnų mokslo metų pabaiga. Kai kuriems jaunuoliams šis laikas ypatingas, nes mokyklos duris teks užverti paskutinį kartą – po egzaminų laukia savarankiško gyvenimo pradžia. Plungės technologijų ir verslo mokyklos absolventai naują etapą pasitinka užtikrintai – įgiję darbo rinkoje paklausią specialybę. Taigi Plungės verslo laukia puikus pastiprinimas – net 185 jauni žmonės pasirengę įsilieti į darbuotojų gretas.
Būtent toks skaičius jaunų specialistų, besimokiusių Plungės technologijų ir verslo mokykloje ir šios įstaigos filiale Rietave, netrukus gaus įgytos kvalifikacijos pažymėjimus-diplomus ir bus visiškai pasiruošę pradėti dirbti pagal turimą profesiją.
Plungės technologijų ir verslo mokyklos absolventai išklausė automobilių mechaniko (15 profesionaliai paruoštų specialistų), padavėjo-barmeno (9), apdailininko (statybininko) (28), kirpėjo (10), virėjo (4), finansinių paslaugų teikėjo (15), technikos priežiūros darbuotojo (18), kompiuterinės įrangos derintojo (9), žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo (14), suvirintojo (15), apskaitininko ir kasininko (16), elektriko (32) specialybių mokymo programas. Visi šie jaunuoliai ne tik turi naujausių žinių, bet ir yra įgiję praktikos per mokslo metus įtvirtindami teoriją ne tik mokykloje, bet ir įvairiose verslo įmonėse.
„Plungės technologijų ir verslo mokykla kasmet išleidžia gražų būrį jaunimo, turinčio tvirtų teorinių ir praktinių įgūdžių, kurie padeda surasti savo vietą gyvenime ir įsitvirtinti darbo rinkoje“, – pažymėjo šios įstaigos direktorius Audrius Misiūnas. Vadovas pridūrė, jog 185 jauni žmonės, šiemet baigiantys profesinę mokyklą, gal ir neužpildys viso Plungės rajono savivaldybės darbo rinkoje šiuo metu atsiradusio minėtųjų profesijų poreikio, tačiau aktyviai dirbantiems Plungės verslininkams tai turėtų būti tikrai nemenka pagalba.
„Dėl pandemijos šiemet negalime tęsti savo tradicijos baigiantis mokslo metams surengti profesijų mugę, į kurią kviesdavome įvairių sričių verslo atstovus, pramonininkus ir kt. Tai leisdavo darbdaviams pažinti iš arčiau potencialius jaunus darbuotojus, o ir mūsų absolventams tai būdavo naudinga, nes tikrai užsimegzdavo kontaktų su verslininkais“, – kalbėjo A. Misiūnas.
Vis dėlto tikimasi, jog, nepaisant nepalankios situacijos dėl koronaviruso, pavyks atrasti kitokią profesijų mugės formą. Mokykloje visada laukiami verslininkai, kurie norėtų save pristatyti absolventams.


Patirtis rodo, kad Plungės technologijų ir verslo mokyklos absolventai retai susiduria su problemomis ieškantis darbo po mokyklos baigimo. 2017–2020 mokslo metų laidų absolventų duomenys leidžia daryti išvadas, kad didžioji dalis jaunų žmonių ne tik randa savo vietą darbo rinkoje, bet netrūksta ir toliau tęsiančių mokslus.
Iš 169 2017–2018 mokslo metais Plungės technologijų ir verslo mokyklą baigusiųjų 83 proc. pradėjo dirbti, 2 įstojo mokytis. 2018–2019 mokslo metais šią mokyklą baigė 103 jaunuoliai ir 86 proc. jų netruko įsidarbinti, dar 10 proc. nusprendė tęsti mokslus toliau. 2019–2020 m. m. mokykla turėjo 180 absolventų. 84 proc. jų be problemų įsiliejo tiek į mūsų šalies, tiek į užsienio valstybių darbo rinką, 9 proc. nusprendė dar pasimokyti.
Kokia statistika bus šiemet, kol kas sunku prognozuoti, tačiau A. Misiūnas tiki, kad rezultatai neturėtų būti prastesni nei ankstesniais metais, tuo labiau kad pastaruoju metu darbo rinkoje fiksuojamas nemenkas specialistų trūkumas. „, kad ir šiais metais įsidarbins dauguma mokyklos absolventų. Būtų gerai, kad nors pusė iš jų pasiliktų Plungėje“, – mano mokyklos direktorius.
Plungės technologijų ir verslo mokykla informuoja, kad jau nuo birželio 1 dienos laukia dešimtokų, kurie nori mokytis pagal profesinio mokymo programas. Kviečiama mokytis šių specialybių: apdailininko (statybininko) (apdaila, mūrijimas, dažymas, medžio darbai, tapetavimas, plytelių klijavimas ir kt.); automobilių mechaniko (remontas, transmisija, apžiūra, varikliai, montavimas ir kt.); kirpėjo (šukuosenų darymas, kirpimas, dažymas, modeliavimas ir kt.); virėjo (kepimas, virimas, pateikimas, serviravimas, dekoravimas); kompiuterinės įrangos derintojo (kūrimas, derinimas, programavimas, instaliavimas, konstravimas).
Kartu su profesija galima siekti ir vidurinio mokslo baigimo.
Konsultacijos dėl stojimo į profesinę mokyklą teikiamos adresu: Mendeno g. 7, Plungė, tel. 8 602 80432. Taip pat el. p. sekretore@plungestvm.lt, interneto svetainėje www.plungestvm.lt arba feisbuko puslapyje: Plunges TVM.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,