Siūlė padėkoti meno kolektyvų vadovams, dirbantiems be atlygio

Parašė: Rita STANČIUKIENĖ 2021-06-02

Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje pritarta kultūros įstaigų 2020 metų veiklos ataskaitoms ir padėkota šių įstaigų vadovams už jų karantino sąlygomis.
Dvarvietės vaizdą gadina pašiūrės ir sovietinių laikų statiniai
Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus praėjusių metų veiklos ataskaitoje išvardyta daugybė nuveiktų darbų. Sulaukta daugiau nei 3 tūkstančių lankytojų, įsigyti 87 eksponatai. Surengta 14 parodų, 15 istorinės atminties ir sklaidos renginių. Buvo organizuojami edukaciniai užsiėmimai, seminarai, konferencijos, knygų pristatymai, išleista naujų leidinių.
Rekonstruojant muziejaus pastatą modernizuota šildymo sistema, pakeisti langai, apšiltintos sienos, lubos, flygeliai, įrengtos apsaugos ir priešgaisrinės saugos signalizacijos sistemos, atnaujintas grindų parketas ir sienos ekspozicijų salėse. Pirmo aukšto koridoriaus grindys po remonto ne tik šiltesnės (įrengta šildymo sistema), bet ir pasipuošė gražia mozaika. Pastate įrengti du sanitariniai mazgai, iš kurių vienas pritaikytas neįgaliesiems. Taip pat nupirktas laiptų kopiklis judėjimo negalią turintiems lankytojams.
Muziejuje atlikta daugybė ūkinių darbų. Ne tik pastate – kasmet vis gražėja Rietavo parkas. Ataskaitiniu laikotarpiu, kaip ir įprasta, rūpintasi šienaujamais plotais, atnaujinti dvaro sodybos ir parko reprezentaciniai gėlynai, restauruotas Oginskių koplyčios fasadas, Baltieji vartai ir t. t.
Vietos politikai pritarė Oginskių kultūros istorijos muziejaus 2020 metų veiklos ataskaitai ir dėkojo direktoriui Vytui Rukauskui už gerą darbą, parko priežiūrą ir gražinimą.


Ataskaitą aptariant Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje politiko Algimanto Mickaus prašymu direktorius V. Rutkauskas papasakojo apie darbus, vykstančius aikštelėse šalia muziejaus. Pasidžiaugta, kad dvarvietės aplinka – nuo pat Baltųjų vartų iki Socialinių paslaugų centro – dar labiau pagražės. Bus sutvarkytas ir verslo investicijoms paruoštas buvusios pieninės kiemas, o buvusioje Žemaitijos kolegijos krepšinio aikštelėje atsiras teniso kortai. Kitapus, arčiau parko, bus įrengti lauko muzikos instrumentai, sporto treniruokliai.
Džiaugiantis pradėtais įgyvendinti projektais atkreiptas dėmesys, kad bendrą vaizdą gadina šalia muziejaus esantys plytų statiniai. V. Rutkauskas sutiko, kad ligoninei priklausantys „svetimkūniai“ netinka dvarvietės teritorijoje, ir pritarė mero Antano Černeckio nuomonei, kad juos reikėtų nugriauti.
Direktorius taip pat pastebėjo, kad, pradėjus projektinius darbus ir atvėrus erdves, akis erzina buvusios pieninės kieme stovinčios pašiūrės, privatūs garažėliai.
Savivaldybės meras A. Černeckis situaciją pakomentavo: neturi kur laikyti malkų, todėl ir pristatė visokių pašiūrių. Tą problemą galėtume išspręsti prijungę pastatą prie centralizuotos šildymo sistemos. Todėl dabar, kol dar neatlikti pieninės kiemo tvarkymo darbai, turėtume priimti sprendimą dėl vamzdžio paklojimo, kad paskui netektų gadinti to, kas padaryta.“
Aiškinosi, kaip dalijami etatai
Pritarta ir Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos 2020 metų veiklos ataskaitai.
Tiesa, prieš tai tarybos narys Augustas Šlimas domėjosi: „Liolių filialo bibliotekininkė dirba 0,25 etato, o Labardžių ir kitų bibliotekų – 0,5 etato. Veiklos ataskaitoje nurodoma, kad Liolių bibliotekoje ir renginių surengta daugiau, ir lankytojų daugiau šiame skyriuje sulaukta, tad niekaip nesuprantu, kokiais kriterijais vadovaujantis etatai skirstomi.“

Viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė paaiškino, kad etatai ir darbo laikas bibliotekos filialuose nustatomi pagal kaimo gyventojų ir bibliotekos lankytojų skaičių. Ji tikino, kad pati važinėjo po filialus ir stebėjo, kiek žmonių ateina į bibliotekas.
„Tai gal skaičiai, pateikti ataskaitoje, neatitinka tikrovės? – svarstė A. Šlimas. „Stengiuosi žiūrėti, kad darbas būtų skaidrus ir nebūtų prirašinėjimo“, – atsakė į politiko abejones įstaigos vadovė.
Ne visiems už darbą sumokama
Tarybos nariui A. Šlimui klausimų kilo ir prieš pritariant Rietavo savivaldybės kultūros centro 2020 metų veiklos ataskaitai.
Politikas domėjosi, ar kultūros centras neskriaudžia filialų: „Iš ataskaitos matyti, kad kai kuriems filialuose veikiantiems kolektyvams vadovauja žmonės, dirbantys visuomeniniais pagrindais. Ar jie neprašo atlygio už darbą, ar jums neužtenka pinigų jiems mokėti?“
„Prašymo dėl finansavimo nesulaukėme – natūraliai iš pačios bendruomenės poreikių tie kolektyvai susiformavo. Ir pas mus, Rietave, yra du visuomenininkų prižiūrimi kolektyvai. Taip, šiek tiek skauda, reikėtų, kad nors minimaliai už darbą būtų atlyginama“, – atsakė Rietavo savivaldybės kultūros centro vadovė Birutė Gedminaitė.
„Reikėtų padėkoti žmonėms, nors kokius padėkos raštus išrašyti. Mes, čia esantys, dirbame už atlygį“, – siūlė A. Šlimas.
Meras A. Černeckis tokiam siūlymui pritarė, o tęsdamas diskusiją prisiminė Pelaičių bendruomenės prašymą.
„Prašymų turime, bet Savivaldybės galimybės yra labai ribotos. Naujiems etatams steigti nėra pinigų. Zarbeke (Vokietijoje) nė vieno mokamo etato – dirbama visuomeniniais pagrindais. Mes pagal gyventojų skaičių turime daug mokamų etatų ir kolektyvų skaičius didesnis nei vidurkis, lyginant su kitomis savivaldybėmis“, – kalbėjo Savivaldybės vadovas.
Prieš pritariant kultūros centro veiklos ataskaitai meras padėkojo kultūros darbuotojams už darbą ir palinkėjo kūrybinės sėkmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,