„Suaugusiajam ten nėra tragedijos pasipliuškenti“

Parašė: Rita STANČIUKIENĖ 2021-07-14

Vasara šilumos negaili, o karštą dieną atgaivos ieškome prie vandens. Deja… ne Rietave. Vietos gyventojų traukos objektu neseniai įrengta poilsio ir rekreacijos zona netapo, nes maudytis Jūros upėje žmonėms atrodo nesaugu. Tačiau, kaip paaiškėjo per ketvirtadienį sušauktą Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdį, vietos valdžia galvos dėl to nesuka. Jos nuomone, anksčiau ar vėliau poilsio zoną rietaviškiai atras.
Vasara įpusėjo paplūdimys tuščias
Projektas „Poilsio ir rekreacijos zonos įrengimas šalia Rietavo kunigaikščių Oginskių dvarvietės“ buvo įgyvendintas siekiant sukurti Rietavo mieste naują viešąją poilsio ir laisvalaikio erdvę prie Jūros upės. Įrengtas pėsčiųjų takas, apšvietimas, smėlio paplūdimys, paplūdimio tinklinio, vaikų žaidimo aikštelės, pavėsinė su stalais ir suoliukais, persirengimo kabinos ir t. t. Tikėtasi, kad naująja infrastruktūra galės naudotis Rietavo miesto gyventojai ir verslo subjektai, atvykstantys svečiai.
Vasara įpusėjo. Savivaldybės administracija skelbia, kad maudyklos vandens ir smėlio tyrimų rezultatai atitinka leidžiamas normas, bet poilsiautojų paplūdimyje beveik nematyti, o smėlis baigia užželti žole.
Tokią poilsio zonos perspektyvą, dar tebevykstant šio projekto įgyvendinimui, buvo išpranašavęs
Savivaldybės tarybos narys (dabar jau buvęs) Povilas Batavičius. Politikas, pirmasis iš rietaviškių ryžęsis išsimaudyti maudykloje, anuomet kolegoms pasakojo, kad brendant į vandenį kojos klimpo pakrantės dumble, kas nebuvo labai malonu. P. Batavičius numatė, kad gali tekti ieškoti šios problemos sprendimo, jeigu iš tiesų norima, kad žmonės naudotųsi jiems sukurta poilsio infrastruktūra, kad išsimaudę ir vėl sugrįžtų. „Aš negrįžčiau, nes dar kartą maudytis tokiame paplūdimyje nenoriu“, – sakė tada politikas.


Ir jo žodžiai išsipildė – rietaviškiai paplūdimiu nusivylė. „Negalima ten maudytis, nes dumblas…“, „Buvome nuėję su vaikais. Įbristi negali, nes smunki į dumblą. Apie maudymąsi – tik pasvajoti…“, „Vieną kartą nuėjome, daugiau nebematau tikslo grįžti. Kiti, matyt, tokios pat nuomonės, nes paplūdimys tuščias, o prie Endriejavo ežero pilna…“, „Gaila. Viskas gražu, tik kad pasinaudoti negalima…“, „Tiek investuota, ir šnipštas, maudytis vis tiek nėra Rietave kur. Ten suaugusiajam įbristi iššūkis – dumblas, akmenys slidūs, staigiai gilėja dugnas…“, „…Jei būtų švarus vanduo ir padaryta neatbulomis rankomis, neliktų vietos, kur prisėsti, o dabar merdi…“ – tokie žmonių atsiliepimai apie naująją poilsio vietą.
Kritikos sulaukia ne tik pati maudykla, bet ir kiti projektuotojų sprendiniai: „Dviračių ir pėsčiųjų takas palei upę nesuprasi kam padarytas. Neįmanoma tokia danga normaliai su dviračiu važiuoti, net eiti nemalonu.“
Nedžiūgauja ir politikai
Žinodami gyventojų nuomonę, pasidomėjome, kaip projektą vertina Savivaldybės tarybos nariai.
Augustas Šlimas prisipažino maudytis nebandęs, tačiau girdėjęs, kaip vyresnio amžiaus žmonės, su kuriais jis dirba, guodėsi, kad labai nepatogūs suoleliai – atsisėdus sunku atsistoti. „Pastebėjau, kad paplūdimyje nėra gelbėjimo rato, tad per posėdį pasiūliau tuo pasirūpinti“, – kalbėjo politikas.
Ne vieną rietaviškį stebino projektuotojų sumanymas suoliukus paplūdimyje statyti nusuktus nuo vandens.
Socialdemokrato Viktoro Krajino nuomone, vieta kaip poilsio zona yra graži, bet pats paplūdimys – nepatrauklus. „Jau ankstesniuose posėdžiuose buvau išsakęs abejones dėl pavėsinės medžiagų kokybės. O maudytis tai nesimaudžiau ir, manau, nebandysiu. Prisėsti pailsėti galima, bet labai džiaugtis ir didžiuotis paplūdimiu – ne“, – išsakė savo nuomonę žurnalistams politikas.

Tiesa, praėjus keletui dienų, sulaukėme žinios, kad V. Krajinas vis dėlto ryžosi išmėginti Jūros upės vandenį: „Išbandžiau! Galėtų būti ir . Suaugusiajam, jeigu nesi labai lepus, dar gal ir nieko, bet vaikui… Dumblo yra. Gal dėl to, kad pakrantėje tolėliau atliekami kasimo darbai. Daroma atvirkščiai – pirmiausia reikėjo vagą valyti, o paskui poilsio zoną daryti.“
Norėjome sužinoti ir daugumos Savivaldybės taryboje atstovo Albino Maslausko nuomonę apie paplūdimį, bet politikas prisipažino, kad maudytis dar nebandęs.
Situaciją gelbėtų pontono įrengimas
Paskambinome ir P. Batavičiui. Pasidomėjome, gal rietaviškis jau pakeitė savo nuomonę apie naująjį paplūdimį. „Dar kartą išsimaudyti nebandžiau. Mano nuomone, sprendimas tik vienas – turi būti įrengtas koks pontonas – lieptas ar kažkas panašaus, kad būtų galima nulipti tiesiai į vandenį. Kol to nebus, daugiau į dumblą nebrisiu, kaip nebrenda ir kiti rietaviškiai“, – dėstė P. Batavičius.
Pasak buvusio tarybos nario, pati projekto idėja – gera, tik gaila, kad neieškoma sprendimų ten, kur reikia kažką patvarkyti.
Meras įsitikinęs: „Lankytojų atsiras laikui bėgant“
Tai, kad paplūdimys vidurvasarį vis dar tuščias, turėtų kelti nerimą vietos valdžiai – juk tokie projektai vykdomi ne dėl pliuso, o tam, kad žmonės jais naudotųsi.
V. Krajinas Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdyje siūlė populiarinti paplūdimį organizuojant renginius. „Reikėtų kokio judėjimo. Gal ir patiems pavyzdį parodyti – išvažiuojamąjį komiteto posėdį ten surengti. Niekas šioje zonoje nevyksta – smėlis žole užželia. Aš pats bandysiu dažniau maudytis – suaugusiajam ten nėra tragedijos pasipliuškenti.“
Ne tragedija, o malonumas turėtų būti rietaviškiams ilsėtis šiame paplūdimyje!
Savivaldybės vadovas Antanas Černeckis įsitikinęs, kad taip ir bus, tik tam reikia laiko: „Atsiras lankytojų. Bus ir vaikų, ir jaunimo. Dirbtinai nieko daryti nereikia. Tiesiog žmonėms reikia laiko atrasti šią vietą.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. Dumbliabridys parašė:

    Maudziausi…reikia bristi per dumbla..nemalonu..

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,