Viena gražiausių Žemaitijos nacionalinio parko vietų
Sutvarkyta ir pritaikyta lankyti viena gražiausių Žemaitijos nacionalinio parko vietų – Gegrėnų archeologinis kompleksas, apimantis du piliakalnius ir senovės gyvenvietę. Buvo įrengti nauji infrastruktūros elementai: stendai, informacinės rodyklės. Kad lankytojams būtų patogiau, pagerinti takai.
Gegrėnų archeologinio komplekso tvarkymo projektas – bendras Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos ir Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos darbas, kuris buvo atliekamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos finansavimo priemonę „Saugomų teritorijų ir valstybinės reikšmės parkų tvarkymas, pritaikymas lankymui“, įgyvendinant projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“.
Pasak Žemaitijos nacionalinio parko direktoriaus Ramūno Lydžio, projekto tikslas buvo išsaugoti ir sutvarkyti archeologinį kompleksą, pritaikyti jį lankyti, sudarant galimybes apžvelgti vaizdingą kraštovaizdį, gamtos ir kultūros paveldo objektus. Turime kuo pasidžiaugti! Buvo atidengtos kraštovaizdžio erdvės, raiškūs reljefo elementai. Informatyviau susipažinti su kraštovaizdžio vertybėmis suformuoti lankymo maršrutai, atnaujinti esami ir įrengti nauji terasuoti takai.
Gegrėnų piliakalnių takas (1,6 km), kuris vingiuoja dviejų piliakalnių šlaitais ir papėdėmis, atveria įspūdingą Žemaitijos nacionalinio parko kraštovaizdį. Tarp šių piliakalnių vinguriuoja upelis.
Gegrėnų piliakalnių senovės gyvenvietėje rasta lipdytos keramikos, apdegusių akmenų. Piliakalnių kompleksas datuojamas I tūkstantmečiu–XIII amžiumi.
Kad Gegrėnų archeologinio komplekso lankymas būtų patrauklesnis, buvo įrengti įdomūs informacijos stendai, rodyklės, kultūros paveldo objekto riboženkliai. Piliakalnio papėdėje iš lauko akmenų padaryta nauja laužavietė. Visa įruošta infrastruktūra yra priderinta prie esamos Žemaitijos nacionalinio parko lauko informacinės sistemos.
Šiuo metu tai viena gražiausių vietų Žemaitijos nacionaliniame parke, kurią rekomenduojame aplankyti dar šiais metais.
- Metų pabaiga: 3 žuvę, 5 sužeisti, tarp jų ir mažametis
- Greita ir patogu – su „Plungės taksi“ mobiliąja programėle
- „Inesoje“ – ir burnos higienos paslauga
- Kokia medžioklės ateitis?
- Kokie buvo 2020-ieji metai?
- Kokiu tikslu menkinama medžioklė?
- Paskutinis rudens mėnuo: 5 nukentėjusieji
- Įsigyti automobilį išsimokėtinai Plungėje – misija įmanoma
- Spalį sužaloti 3 vyrai ir 2 moterys, žuvo ant kelio gulėjęs žmogus
- Bamperiai remontuojami ir Plungėje
- Į medžioklę – su tėčio šautuvu
- Kur važiuoti – medžioti ar žvejoti?
- Naujas medžioklės sezonas – su kaukėmis
- Viena gražiausių Žemaitijos nacionalinio parko vietų
- Pakalniškynėje – tautodailininkų stovykla
- Švente tapusios šaudymo varžybos
- Neeilinė sėkmė
- Plungės šauliai – šaunuoliai!
- Rugpjūtis: žuvo dvi moterys
- Variklio remontuoti nebereikia važiuoti į kitą miestą
Bausti negalima pasigailėti. Kur dėti kablelį? Dabar jis nuolat dedamas po pirmuoju žodžiu. Ir baudžiama – […]
Visus praėjusius metus Žlibinai turėjo teisę vadintis Lietuvos mažąja kultūros sostine. Didžiulė garbė, dar didesnė atsakomybė […]
Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.