Žolinės stebuklas Žlibinuose

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-08-22

Tai, kad švęsti Žolinę žlibiniškiams yra tapę tradiciniu dalyku, nieko nestebina: daugelį metų šiame kaime rugpjūčio 15-oji – Žolinės diena – sutapatinama su vasaros švente. Tačiau šiųmetis renginys buvo kitoks – jis išsiskyrė savo programa, lankytojų skaičiumi. „Seniai Žlibinuose tokia šventė buvo“, – patenkinti įspūdžiais dalijosi gyventojai.
Žvelgiant iš krikščioniškosios pusės, Žolinė – tai Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė, todėl bažnyčioje šventinamos gėlės ir kiti augalai – pagarbos Švč. Mergelei Marijai išraiška, kai dėkojama Dievui už sukurtą pasaulį, už tai, ką dabar turime.
Šv. Mišiomis vietos bažnyčioje prasidėjo ir Žolinės šventė Žlibinuose. Žlibiniškiai ta proga pasistengė: keletą dienų prieš šventę bendruomenės aktyvas pasirūpino atnaujinti šventoriaus prieigas – sutvarkė tvorą. Todėl minėti Žolinę buvo kur kas maloniau. Pamaldos tą dieną Žlibinuose sulaukė gausaus tikinčiųjų būrio, tarp kurių – ir garbūs svečiai iš Seimo, Plungės rajono savivaldybės. Šv. Mišias paįvairino ne tik Žlibinų bažnyčios choro giesmės, bet ir iš šio kaimo kilusios operos solistės Eglės Šlimaitės balsas.
Po pamaldų šventė tęsėsi Žlibinų kultūros centro prieigose. Nuo specialiai renginiui pastatytos scenos dar kartą į žmones kreipėsi kunigas Kęstutis Motiejaitis, linkėdamas Švč. Mergelės Marijos globos ir gražios, prasmingos Žolinės šventės. Sveikinimo kalbose nuskambėjo ir pajuokavimas, jog Žlibinai yra antra reikšmingiausia gyvenvietė Plungės rajono savivaldybėje ir nusileidžia tik Plungei, nes iki šiol nė vienoje rajono kaimo šventėje neapsilankė visi mūsų Savivaldybei atstovaujantys Seimo nariai, o štai į Žlibinus atvyko visi trys: ir Andriejus Stančikas, ir Jonas Varkalys, ir Jurgis Razma. Beje, iš pastarojo lūpų ir nuskambėjo šis šmaikštus palyginimas.
Svečiai linkėjo žlibiniškiams energijos ir sveikatos įvairiems darbams ir idėjoms įgyvendinti, pilnų aruodų rudens gėrybių.
J. Varkalys atskiru dėmesiu pagerbė Žlibinų bendruomenės pirmininkę Ingą Bumblauskaitę ir ilgametę pedagogę Stefą Stonienę. „Kad didžiuotumėtės savo nuveiktais darbais“, – linkėjo politikas.


Nemažai pažadų ir gerų naujienų žlibiniškiams pažėrė Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas Žydrūnas Purauskis. „Svajokit, darykit, kad savo jaunatvišku entuziazmu naujasis seniūnas pramuštų kelius į Savivaldybę“, – kalbėjo Ž. Purauskis ir pridūrė, jog tikėtina, kad dar šiais metais įvyks viešieji pirkimai dėl Žlibinų kultūros centro stogo remonto, kad netrukus laukia ir centrinės kaimo dalies pertvarkos darbai, galbūt bus atkreiptas dėmesys ir į žlibiniškių prašymą skirti lėšų bažnyčios remontui.
Savo ruožtu naujasis Žlibinų seniūnas Martynas Stančikas, kreipdamasis į žmones, dėkojo jiems už palaikymą priimant sprendimą dalyvauti seniūno konkurse. „Stengsiuosi Jums dirbti. Labai džiaugiuosi, jog šiandien taip gausiai susirinkote“, – kalbėjo M. Stančikas.
Iš seniūno rankų padėkos raštai ir dovanos keliavo gražiausiai besitvarkančių sodybų šeimininkams. Gražiausios sodybos nominacija šį kartą atiteko Donatui ir Ingridai Lučinskams. „Gėlių šalies“ sodyba pavadinta Antaninos Buivydienės namų aplinka, o „įmantrių idėjų“ sodyba – Artūro ir Marinos Vainauskų.
Po sveikinimų ir apdovanojimų, skambant Nido Danilevičiaus atliekamų klasikinės gitaros kūrinių gaidoms, žlibiniškiai buvo pakviesti dalyvauti karinėje estafetėje, kuri, beje, sulaukė didelio tiek vaikų, tiek suaugusiųjų dėmesio. Visi vaišinosi medžiotojų klubo „Purvaičiai“ paruoštomis vaišėmis. Norintieji galėjo pasisemti žinių užsukę į Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro palapinę, kur specialistės informavo apie sveiką gyvenseną, tinkamą dantų priežiūrą, pirmosios pagalbos teikimą ir t. t.
Surengtos teniso ir šaškių varžybos. Pastarosiose geriausiai pasirodė Žlibinų bibliotekininkė Aldona Lučinskienė. Antrasis liko Vilius Vaičiulis, trečiasis – Eligijus Rožnys.
Belaukiant vakarinio koncerto, kuriame pasirodė atlikėjas Deividas Bastys, Žlibinų kultūros centre vyko dokumentinio filmo „Žolinės vainikas Pivašiūnuose“ peržiūra (Pivašiūnuose, kaip žinome, vyksta didžiausi Žolinės atlaidai Lietuvoje, kurie pritraukia tūkstančius tikinčiųjų).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,