Vietos užteks visiems

Parašė: Rita STANČIUKIENĖ 2018-10-15

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos grožiu. O akis paganyti tikrai turime kur: geltono aukso ir rausvo vario spalvomis sužydę medžių lapai, sproginėjantys kaštonų karoliai, raudonuojančios šermukšnių ir juoduojančios aronijų kekės – kiek spalvų! Pati gamta negali savimi atsigrožėti – matau, kaip medžiai stiebiasi mėgindami veidrodžiu virtusiame tvenkinio vandenyje išvysti savo atvaizdą.
Pasivaikščiojimas gamtoje – geriausia relaksacija norintiems atitrūkti nuo gyvenimo realybės, atsipalaiduoti nuo rūpesčių ar mėginantiems aiškiai susidėlioti mintis. Juk susigaudyti šių laikų „gadynėje“ – užduotis ne kiekvienam įveikiama.
Daug neišspręstų rebusų ir mano galvoje. Pavyzdžiui, niekaip nesuprantu, kodėl Seime turėtų būti svarstoma įstatymo pataisa, kad vairuotojams leistina alkoholio koncentracijos dozė nuo dabar galiojančios 0,4 promilės būtų sumažinta iki 0,3 promilės? Dar keisčiau, kad tokį projektą Seimui teikia Liberalų sąjūdžio atstovas Gintaras Vaičekauskas. Tas pats parlamentaras, kuris praėjusį rudenį bandė visiems įrodyti, kad leistiną alkoholio koncentracijos normą reikėtų viena dešimtąja promilės padidinti! Suprasčiau, jeigu siūlytų 0. O gal visa esmė – mėnulio fazė: kai pilnatis, norisi leistiną normą padidinti, kai delčia – sumažinti?
Pats parlamentaras savo tokį mėtymąsi aiškina: „Niekas nepasikeitė, tiesiog persigalvojau. Šitame Seime žmonės persigalvoja tris kartus per dieną, dukart per dieną, tiesiog persigalvojau.“
Gražu, kai moteris tris kartus persigalvoja, kurią suknelę vilktis, kitas dalykas, kai kalbama apie įstatymų leidėjus.
Neturintiems ką veikti siūlyčiau rimčiau pagalvoti, kaip išspręsti mokytojų, gydytojų, socialinių darbuotojų, kultūros žmonių keliamas problemas. Bet tokiems sprendimams reikia smegenų…
Esu gana savikritiška, tad nė kiek neslėpsiu, kad tų pilkųjų ląstelių kartais pritrūkstu ir pati. Iki šiol niekaip negaliu išnarplioti vieno viešojoje erdvėje pasigirdusio siūlymo – diferencijuoti minimalų atlyginimą – esmės. Kažkokiam svarbiam galvočiui šovė „saliamoniška“ mintis Vilniaus, Kauno, Klaipėdos gyventojams už nekvalifikuotą darbą mokėti daugiau nei tą patį darbą dirbantiems regionuose. Rimti vyrai rimtai svarstė šitą siūlymą, o aš, regiono gyventoja, negalėjau patikėti, kad tokie variantai iš viso aptariami.
Juk miesteliuose esančiuose prekybos centruose maisto kainos nėra mažesnės ir už centralizuotą šildymą mokame ne mažiau, o kartais ir brangiau nei didmiesčio gyventojai. Provincijos žmonės taip pat nori gražiai apsirengti, nueiti į koncertą, jie, kaip ir didmiesčio gyventojai, serga ir perka vaistus.
Laimei, tokie svarstymai kaip netikėtai žybteli, taip ir užgęsta. O jų sumanytojams norėtųsi palinkėti: jeigu jau taip gerai tame kaime, ko sėdite ten, didmiesčiuose, važiuokite gyventi į regionus – .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas